Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 listopada 2021, 10:50

Ed Sheeran w Pokemon GO; artysta zapowiada wydarzenie w grze [aktualizacja]

Ed Sheeran szykuje się do rychłej wizyty w Pokemon GO w ramach kolejnego wydarzenia.

Aktualizacja

Studio Niantic i The Pokemon Company ujawniły szczegóły na temat koncertu Eda Sheerana w Pokemon GO. Wydarzenie wystartuje 22 listopada o godzinie 20:00 i potrwa do 1 grudnia do godziny 1:00 (według czasu polskiego). Gracze będą mogli obejrzeć występ artysty z poziomu gry, poprzez zakładkę wiadomości („News”). W repertuarze znajdą się utwory m.in. z płyty = oraz nadchodzącego albumu Sheerana.

W tym samym czasie w POGO odbędzie się specjalny event z pokemonami wodnymi w roli głównej (co – jak czytamy – wynika z wyboru tego typu „starterów” przez Sheerana w każdej głównej odsłonie Pokemonów). Squirtle, Totodile i reszta wodnych partnerów towarzyszących początkującym trenerom będzie częściej pojawiać się w dziczy. Pierwszy z nich będzie dostępny wraz z okularami (fani anime wiedzą o co chodzi), a przy „odrobinie” szczęścia gracze trafią na stworki w wariancie shiny.

Poza tym do gry trafi nowy element kosmetyczny dla awatara (dostępny po wpisaniu kodu: VVM87WGMMUZHTB8X) i naklejki, a w sklepie POGO dostaniemy darmowy pakiet przedmiotów. Co więcej, w czasie wydarzenia w trakcie rozgrywki usłyszymy utwór Overpass Graffiti.

Oryginalna wiadomość

W Pokemon GO stale odbywają się takie czy inne wydarzenia. Obecnie gracze świętują rychłą premierę remake’ów IV generacji gier z głównej serii, ale kolejny event może wcale nie być powiązany z marką. Piosenkarz Ed Sheeran ujawnił plany współpracy z twórcami Pokemon GO. Jego wpis został zamieszczony także na oficjalnym koncie gry na Twitterze.

Ed Sheeran w Pokemon GO; artysta zapowiada wydarzenie w grze [aktualizacja] - ilustracja #1
Źródło: Ed Sheeran na Twitterze.

Ani artysta, ani studio Niantic nie zdradzili żadnych szczegółów. Nie jest to pierwsza tego typu inicjatywa, ale zwykle dotyczyły one czy to sponsorowanych Pokestopów, czy też przedmiotów kosmetycznych w grze. W tym przypadku zgadujemy, że wydarzenie skupi się raczej wokół muzyki, tak jak miało to miejsce przy okazji debiutu pewnego legendarnego, bardzo muzykalnego pokemona parę miesięcy temu. Niestety, raczej nie ma co liczyć na koncert na miarę tych z Fortnite’a. Więcej informacji powinniśmy uzyskać wkrótce.

  1. Oficjalna strona gry Pokemon GO
  2. Pokemon GO – poradnik do gry

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej