Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2021, 11:18

autor: Adrian Werner

ATS: Montana - zapowiedziano kolejny dodatek do American Truck Simulator

Kolejnym dodatkiem do American Truck Simulator będzie Montana. Zgodnie z tytułem rozszerzenie skoncentruje się na jednym z najmniej zaludnionych stanów USA.

NADCHODZĄCE ATRAKCJE DLA FANÓW AMERICAN TRUCK SIMULATOR:
  • aktualizacja 1.43, a w niej m.in. przyczepy wywrotki (otwarta beta już dostępna),
  • dodatek ATS: Texas (2022 rok),
  • dodatek ATS: Montana (najpewniej również 2022 r.).

Czeskie studio SCS Software zapowiedziało American Truck Simulator: Montana, czyli kolejny dodatek do popularnego symulatora ciężarówek z 2016 roku. Rozszerzenie pozwoli nam w pełni nacieszyć się dziką przyrodą tytułowego stanu. Będziemy mogli podziwiać parki narodowe, imponujące góry oraz krystalicznie czyste jeziora. Nie zabraknie również licznych miasteczek i miast.

Dodatek jest wciąż na wczesnym etapie produkcji. Co prawda ma już kartę na Steamie, ale na razie twórcy nie są gotowi podać planowanej daty premiery. Nie jest to specjalnym zaskoczeniem, gdyż najpierw muszą ukończyć inne DLC, czyli American Truck Simulator: Texas.

Warto dodać, że jak to zwykle w przypadku produkcji tego zespołu bywa, przed oficjalną zapowiedzią rozszerzenia studio SCS Software przygotowało dla fanów zagadkę. Na oficjalnym kanale YouTube zespołu opublikowano filmik, w którym zatrudniona w tej firmie artystka namalowała obraz przyrody. Gracze bezbłędnie wytypowali, że chodzi o Montanę.

Przypomnijmy, że American Truck Simulator zostało wydane w lutym 2016 roku. Gra okazała się kolejnym hitem w dorobku SCS Software. Na Steamie 96% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „przytłaczająco pozytywny” odbiór produkcji.

Tydzień temu wystartowała otwarta beta aktualizacji 1.43, która wprowadzi m.in. możliwość kupowania i modyfikowania przyczep wywrotek. Aby przetestować tego patcha, musicie w kliencie Steam kliknąć prawym przyciskiem myszy na ATS i otworzyć panel „Właściwości”. Tam w zakładce „Beta” wybierzcie opcję „Public Beta 1.43”.

Interesujesz się grą American Truck Simulator? Jeśli tak, to zaciekawić Cię mogą inne doniesienia dotyczące tej produkcji:

  1. Texas kolejnym przystankiem na trasie w American Truck Simulator
  2. Multiplayer w ETS2 i ATS otrzymał wsparcie modów
  3. Tryb wieloosobowy w ETS2 i ATS – aktualizacja 1.41 wprowadza wiele nowości
  1. Jedziemy do Arizony wraz z grą American Truck Simulator
  2. Recenzja gry American Truck Simulator – ETS 2 może przejść na emeryturę
  3. American Truck Simulator – poradnik do gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej