Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2012, 09:40

autor: Aver

Earth No More – strzelanka od autorów serii Duke Nukem będzie reaktywowana

Na portalu Gambitious, zajmującym się finansowaniem społecznościowym gier, pojawiła się informacja o bliskim rozpoczęciu zbiórki na projekt Earth No More. Jako deweloper projektu wymieniono firmę 3D Realms. Chodzi o strzelankę z wieloma bohaterami, której akcja rozgrywa się w opanowanym przez wirus Waszyngtonie.

Wygląda na to, że już niedługo gracze sami zadecydują o przyszłości strzelanki Earth No More. Na serwisie finansowania społecznościowego gier Gambitious pojawiła się informacja, że już niedługo rozpocznie się na nim zbiórka funduszy na wspomniany tytuł. Jako dewelopera witryna wymienia studio 3D Realms, twórców serii Duke Nukem.

Earth No More – strzelanka od autorów serii Duke Nukem będzie reaktywowana - ilustracja #1
Obrazek koncepcyjny z gry Earth No More #1 (źródło: strona Radar Group)

Gwoli ścisłości, Earth No More zostało zapowiedziane w 2007 roku jako koprodukcja autorów gier o „Księciu” oraz fińskiego Recoil Games, napędzana silnikiem Unreal Engine 3. Gra czerpała inspirację z takich filmów jak Coś, Obcy czy Inwazja porywaczy ciał, a jej fabuła miała skupiać się na przygodach pięciu bohaterów w objętym kwarantanną amerykańskim miasteczku w Nowej Anglii, które padło ofiarą tajemniczego wirusa. Na pierwsze screeny z gry musieliśmy czekać aż do 2009 roku, a wkrótce potem prace nad tytułem zostały zawieszone z powodu oskarżeń o plagiat.

Wygląda więc na to, że spory prawne dobiegły końca, a Earth No More ponownie ma szansę na ujrzenie światła dziennego, choć już bez współudziału Finów, którzy rok temu potwierdzili, że nie pracują nad projektem. Na portalu Gambitious nie podano żadnych konkretów związanych z grą ani też daty rozpoczęcia zbiórki. Jedyne informacje dotyczą koncepcji projektu:

Długotrwałe niszczenie zasobów Ziemi przez ludzkość zbudziło odpowiedź natury, pochodzącą z głębi planety, której skutkiem może być biologiczna apokalipsa.

Z kolei ze strony Radar Group – współpracującej z producentami tytułu – dowiadujemy się, że akcja gry przeniosła się do Waszyngtonu, a jednym z bohaterów ma być niejaki Will Foster, pracownik Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego USA, wezwany do stolicy USA z powodu podejrzanego ataku z użyciem broni chemicznej. Witryna wspomina się o PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 jako platformach docelowych.

Earth No More – strzelanka od autorów serii Duke Nukem będzie reaktywowana - ilustracja #2
Obrazek koncepcyjny z gry Earth No More #2 (źródło: strona Radar Group)

Czas pokaże, czy Earth No More uzyska aprobatę fanów oraz fundusze konieczne do zakończenia procesu deweloperskiego. W przeciwieństwie do akcji takich uznanych twórców jak studio Obisidian Entertainment, 3D Realms niekoniecznie uzyska przychylność graczy. Ostatnim wyprodukowanym przez nie tytułem był Prey z 2006 roku, a słabe wykonanie gry Duke Nukem Forever, nad którą kiedyś pracowało, z pewnością nie odświeżyło „kultowego” statusu, jakim kiedyś szczycili się pomysłodawcy serii o „Księciu”.

Earth No More – strzelanka od autorów serii Duke Nukem będzie reaktywowana - ilustracja #3
Obrazek koncepcyjny z gry Earth No More #3 (źródło: strona Radar Group)