Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2009, 09:40

autor: Grzegorz "Gambrinus" Bobrek

Prace nad Earth No More zawieszone do odwołania

Fińskie studio Recoil Games ogłosiło zawieszenie prac nad Earth No More. Jest to kolejne z całej serii potknięć przy produkcji tego tytułu. Ta strzelanina z perspektywy pierwszej osoby zapowiedziana została jeszcze w 2007 roku.

Fińskie studio Recoil Games ogłosiło zawieszenie prac nad Earth No More. Jest to kolejne z całej serii potknięć przy produkcji tego tytułu. Ta strzelanina z perspektywy pierwszej osoby zapowiedziana została jeszcze w 2007 roku.

Pierwsza perturbacja nastąpiła po upadku współtworzącego grę studia 3D Realms. Na postępach projektu odbił się negatywnie również pozew sądowy posądzający autorów Earth No More o plagiat. Przedstawiciele poszkodowanego Cinemagraphix Entertainment twierdzili, że projekt gry został przedstawiony 3D Realms w 2005 roku. Początkowo odrzucony, został wykorzystany, bez wiedzy pomysłodawców, kilka lat później przez studio odpowiedzialne m.in. za serię Duke Nukem.

A warto podkreślić, że idea stojąca za Earth No More zapowiadała się bardzo interesująco. Akcja miała się toczyć w amerykańskim stanie Nowa Anglia, opanowanym przez tajemniczy i niebezpieczny wirus. Rozprzestrzeniając się doprowadza on do mutacji roślin i zwierząt. Zaraza szerzy się niezwykle szybko, co sprawia, że cały rejon zostaje objęty kwarantanną. Bohater jest jednym z mieszkańców niewielkiego miasteczka, który stara się przeżyć w nowych warunkach (i prawdopodobnie przedostać się poza kordon sanitarny).

Earth No More zapowiadało się na ciekawe połączenie gry akcji z elementami gatunku survival horror oraz z klimatem zbliżonym do filmów katastroficznych i science fiction z lat 50. i 60. Zgodnie z informacjami sprzed 6 miesięcy, postępy były obiecujące i otrzymaliśmy pierwsze screeny przedstawiające rozgrywkę. Gra miała ukazać się jeszcze w tym roku, na konsole Xbox 360, PlayStaion 3 oraz komputery osobiste.

Niestety, problemy finansowe nie pozwoliły, przynajmniej na razie, na dokończenie projektu. Recoil Games postanowiło skupić się na mniejszych produktach, czyli takich, które szybciej przyniosą jakiekolwiek zyski. Przedstawiciel studia zapewnia, że Earth No More ostatecznie ujrzy światło dzienne. Trzymamy go za słowo.

Prace nad Earth No More zawieszone do odwołania - ilustracja #1