Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2014, 21:34

autor: Draug

EA Access – Need for Speed Rivals w Krypcie i inne plany na wrzesień

Firma Electronic Arts ujawniła swoje plany co do rozbudowy usługi EA Access (programu lojalnościowego dla posiadaczy Xboksa One) we wrześniu 2014 roku. Obejmią one m.in. przyznanie nieograniczonego dostępu do Need for Speed Rivals w ramach tzw. Krypty oraz oddanie do użytku gier FIFA 15 i NHL 15 w wersjach trial.

Gry udostępnione na starcie w programie EA Access:
  • Battlefield 4
  • FIFA 14
  • Madden NFL 25
  • Peggle 2
  • Madden NFL 15 [trial]

Program lojalnościowy EA Access – usługa abonamentowa firmy Electronic Arts dla użytkowników konsoli Xbox One – wystartował trzy tygodnie temu. Ponieważ stan początkowy w postaci czterech pełnych gier do dożywotniego użytkowania i jednej wersji trial nie przedstawiał się zbyt imponująco, było pewnym, że oferta niebawem ulegnie wzbogaceniu. „Elektronicy” potwierdzili dzisiaj te domysły, zdradzając swoje wrześniowe plany związane z EA Access. Przede wszystkim, Krypta (ang. The Vault; paleta tytułów, którymi można cieszyć się bez ograniczeń) zostanie wzbogacona w nadchodzących tygodniach o grę Need for Speed Rivals – wydaną w listopadzie 2013 roku zręcznościową samochodówkę z legendarnej serii, koncentrującą się na zmaganiach policji i entuzjastów nielegalnych wyścigów.

Kto z Was zamierza dołączyć do grona użytkowników EA Access, gdy Xbox One trafi na polski rynek?
Kto z Was zamierza dołączyć do grona użytkowników EA Access, gdy Xbox One trafi na polski rynek?

Druga ważna nowość to kolejne dwie produkcje do wypróbowania przed premierą – sportowe FIFA 15 i NHL 15 w wersjach trial. Tak jak w przypadku udostępnionego wcześniej Madden NFL 15, oba tytuły zostaną udostępnione na pięć dni przed swoimi debiutami. Symulator hokeja trafi więc w ręce graczy pojutrze, 4 września, natomiast możliwość wypróbowania kolejnej odsłony szalenie popularnej serii o piłce nożnej odblokuje się 18 września.

Kolejnym podobieństwem do wersji trial wspomnianego symulatora futbolu amerykańskiego jest fakt, że również owe dwie nowe gry zostaną udostępnione w pełnych wersjach (nie pozbawionych jakichkolwiek funkcji), jednak będzie można cieszyć się nimi tylko przez sześć godzin. Po wyczerpaniu tego limitu graczom chcącym kontynuować zabawę przyjdzie dokonać zakupu danej pozycji. Wypada przypomnieć w tym miejscu, że członkowie programu EA Access mogą uzyskać 10-procentowy rabat na produkty sygnowane marką Electronic Arts.

Za jakiś czas coś dla siebie w programie EA Access znajdą też fani samochodówek. - EA Access – Need for Speed Rivals w Krypcie i inne plany na wrzesień - wiadomość - 2014-09-02
Za jakiś czas coś dla siebie w programie EA Access znajdą też fani samochodówek.

Warto też wspomnieć o pewnej statystyce ujawnionej przez „elektroników” – użytkownicy omawianej usługi spędzili z grą Madden NFL 15 przed jej premierą (w wersji trial) w sumie 245 tysięcy godzin. Jeśli przyjąć, iż każdy z tych graczy wykorzystał w pełni dany mu czas (czyli że wszyscy bawili się po sześć godzin), z prostego rachunku wynikałoby, że w ciągu pierwszych dwóch tygodni działania EA Access – do 26 sierpnia, kiedy to wspomniany tytuł miał premierę – do programu dołączyło przynajmniej 40 tysięcy osób.

Ostatnia nowinka związana z omawianą usługą dotyczy zwiększenia liczby państw, w których będzie ona dostępna. Do dotychczasowych trzynastu krajów przez wrzesień dołączy dziewiętnaście kolejnych – a wśród nich między innymi Polska. Ma to, rzecz jasna, bezpośredni związek z udostępnieniem samej konsoli Xbox One przez firmę Microsoft na kolejnych rynkach (w Polsce 5 września). Na tę chwilę nie znamy szczegółów na temat funkcjonowania programu EA Access w naszym kraju (termin uruchomienia usługi, ceny etc.).