Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2010, 08:51

autor: Maciej Śliwiński

E-Sport: profesjonalny poradnik taktyk w Counter Strike 1.6 od Guns Are Drawn

Po tygodniowej przerwie wracamy z naszym podsumowaniem wydarzeń na esportowych arenach w Polsce i zagranicą. Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni był start ligi All Games League, która przez twórców zapowiadana jest jako rewolucyjna.

Po tygodniowej przerwie wracamy z naszym podsumowaniem wydarzeń na esportowych arenach w Polsce i zagranicą. Jednym z najważniejszych wydarzeń ostatnich dni był start ligi All Games League, która przez twórców zapowiadana jest jako rewolucyjna.

E-Sport: profesjonalny poradnik taktyk w Counter Strike 1.6 od Guns Are Drawn - ilustracja #1

O AGL było głośno od jakiegoś czasu, a tuż przed startem wszystkie krajowe esportowe media rozpisywały się na temat nowego projektu, którego organizatorem jest firma Beholder, znana na naszym podwórku z prowadzenia rozgrywek World Cyber Games czy KODE5. Ostatnie kilka miesięcy zespół Beholdera spędził na dopracowywaniu autorskiego systemu ligowego, a 19 marca nastąpił start nowej ligi.

All Games League rozpoczęło od mocnego uderzenia – w turniejach inaugurujących rozgrywki, gracze mogą rywalizować w kilka bardzo popularnych tytułów. Dla siebie znajdą coś zarówno fani gier strategicznych, mając do wyboru: StarCraft: BroodWar, StarCraft II oraz WarCraft III, sympatycy gier sportowych: FIFA 10 i TrackMania Nations, a także amatorzy FPS – Quake Live. Analizując komentarze przy startowych newsach na oficjalnej stronie ligi, można zakładać, że już niedługo oferta rozgrywkowa zostanie poszerzona o najpopularniejsze esportowe platformy, między innymi Counter Strike 1.6 oraz Counter Strike: Source. Tak naprawdę jednak oferta ligowa zależy wyłącznie od graczy. Przedstawiciele Beholdera zapewniają bowiem, że są w stanie uruchomić rozgrywki praktycznie w każdą grę z trybem multiplayer, o ile tylko znajdą się osoby chętne do pomocy i organizacji turniejów. Warto – na same inauguracyjne turnieje przeznaczono 10 tysięcy złotych.

Sporo mówi się ostatnio również o innym nowym projekcie na esportowej arenie – Guns Are Drawn. Po turnieju, o którym informowaliśmy Was w poprzednim podsumowaniu, nie trzeba było czekać na nowe atrakcje od GAD. Kilka dni temu na oficjalnym profilu na Facebooku zaprezentowano pierwszy trailer filmu, w którym kapitan mistrzów świata, Wiktor ‘TaZ’ Wojtas tłumaczy podstawy taktyk na jednej z najbardziej popularnych map Counter Strike 1.6, de_dust2. Krótkie wideo zapowiadające start strony Guns Are Drawn jest bardzo wysokiej jakości i diametralnie różni się od produkcji z udziałem graczy Frag eXecutors, które GAD prezentowało na początku swojej obecności w sieci.

E-Sport: profesjonalny poradnik taktyk w Counter Strike 1.6 od Guns Are Drawn - ilustracja #2

Publikacja materiałów szkoleniowych dla początkujących graczy zdaje się potwierdzać wcześniejsze spekulacje – Guns Are Drawn prawdopodobnie będzie szkółką, dzięki której miłośnicy Counter Strike 1.6 będą mieli okazję pobierać nauki od najlepszych graczy na świecie. Nieoficjalnie mówi się, że do projektu dołączą najprawdopodobniej zawodnicy innych gier. W tej chwili jednak są to tylko spekulacje – warto za to zapoznać się ze wspomnianym wcześniej trailerem poradnika do de_dust2.

Fani najpopularniejszej sieciowej strzelanki już niedługo mogą się spodziewać sporych emocji z udziałem najlepszego polskiego zespołu – Frag eXecutors. Ubiegłoroczni mistrzowie świata już 31 marca wezmą udział w The Gathering 2010, jednej z największych imprez typu LAN w Norwegii. Gracze Fx zagrają tam obok takich formacji jak H2k Gaming czy Team Dignitas i są uznawani za faworytów turnieju.