Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2019, 08:55

"Dziękujemy, Hello Games" - fani do twórców No Man's Sky

Miły gest fanów gry No Man's Sky - po tym, jak jej twórcom udało się kolejnymi aktualizacjami zdecydowanie polepszyć jakość rozgrywki i wzbogacić zawartość, gracze ufundowali billboard z podziękowaniami dla studia Hello Games.

Historia upadku i powstania z kolan No Man’s Sky to jeden z najbardziej inspirujących przykładów, że mając odpowiednio zaangażowany zespół deweloperski, da się uratować nawet największy niewypał. Gdy w 2016 roku ekipa Hello Games wydawała pierwszą wersję tego wyczekiwanego tytułu, z zapowiadanego przez twórców ambitnego kosmicznego sandboksa wyszła przeciętna, nużąca produkcja, zdecydowanie mniej obfita w zawartość, niż zapowiadali jej autorzy. Krótko po premierze liczba graczy zaczęła lecieć na łeb, na szyję, deweloperzy praktycznie przestali komunikować się z fanami – ot, smutny, ale bynajmniej nie niespotykany wcześniej przykład obiecującej gry, która załamała się pod ciężarem wielkich oczekiwań.

  1. No Man’s Sky po 2 latach – recenzja aktualizacji NEXT
  2. Twórca No Man’s Sky przerywa milczenie – a lepiej, żeby już nic nie mówił
Na długo przed premierą deweloperzy przedstawiali nam wizję sandboksa totalnego i gdy okazało się, że to kompletna mrzonka, znaleźli się w ogniu zasłużonej krytyki. - "Dziękujemy, Hello Games" - fani do twórców No Man's Sky - wiadomość - 2019-06-16
Na długo przed premierą deweloperzy przedstawiali nam wizję sandboksa totalnego i gdy okazało się, że to kompletna mrzonka, znaleźli się w ogniu zasłużonej krytyki.

Przez dwa kolejne lata twórcy No Man’s Sky powoli poprawiali jednak swoją grę, dodając do niej kolejne elementy i wypuszczając łatki. Tytuł zaczął odzyskiwać sympatię niektórych graczy i złapał drugi, głęboki oddech. Aż w końcu w lipcu 2018 roku ukazała się aktualizacja NEXT, wprowadzająca masę usprawnień – od graficznych poprawek, przez możliwość tworzenia własnej floty, aż po niecierpliwie wyczekiwany tryb wieloosobowy – i comeback, który wydawał się niemożliwy, stał się faktem. Produkcja ponownie wskoczyła na listy najchętniej ogrywanych tytułów na wszystkich platformach, na których się ukazała, i tym razem wystawiane jej oceny były niemal wyłącznie pozytywne. Hello Games uratowało grę, która była nie do uratowania – i teraz zbiera za to zasłużone podziękowania.

Dziękujemy, Hello Games - fani do twórców No Mans Sky - ilustracja #2

Aktualizacja NEXT to tylko kolejny etap uzupełniania No Man’s Sky o nową zawartość – i to bynajmniej nie ostatni. Na lato deweloperzy z Hello Games zapowiedzieli Beyond, kolejną dużą łatkę, która wprowadzi nowości w trybie rozgrywki wieloosobowej i możliwościach interakcji z innymi graczami oraz zapewni wsparcie dla PlayStation VR. W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać kolejne szczegóły na temat aktualizacji, która – podobnie jak NEXT – będzie całkowicie darmowa.

Społeczność zebrana wokół No Man’s Sky jest na tyle wdzięczna deweloperom za włożony w ten projekt wysiłek, że postanowiła wyrazić swoje uznanie w fizycznej formie. W serwisie GoFundMe.com parę dni temu pojawiła się zbiórka na billboard z podziękowaniami dla Hello Games. Kampania rozpoczęła się niedawno, ale przekroczono już podstawowy cel, którym było 1.750 dolarów. Billboard został więc postawiony (pisał o nim na Twitterze sam Sean Murray, publiczna twarz zespołu), ale zbiórka trwa nadal – tym razem z celem przekazania jak największej sumy fundacji pomagającej chorym dzieciom. W opisie akcji czytamy:

Hello Games włożyło heroiczny wysiłek w to, by No Man’s Sky stało się grą, którą jest dzisiaj. Jako społeczność chcielibyśmy wyrazić naszą wdzięczność. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wydrukowanie i zamontowanie billboardu z podziękowaniami w Guildford UK, w pobliżu biura studia Hello Games. Część pieniędzy wydamy też na zakup skrzynki piwa i obiadu dla zespołu. Wszystkie nadmiarowe fundusze otrzyma fundacja Sydney Children’s Hospitals Foundation.

Taki billboard mogą podziwiać zmierzający do swojego studia pracownicy Hello Games. Małe, ale cieszy. - "Dziękujemy, Hello Games" - fani do twórców No Man's Sky - wiadomość - 2019-06-16
Taki billboard mogą podziwiać zmierzający do swojego studia pracownicy Hello Games. Małe, ale cieszy.

Tak fantastyczny gest ze strony miłośników gry bez wątpienia może stać się siłą napędową dla deweloperów z Hello Games w dalszym rozwoju No Man’s Sky. To także piękny dowód na to, że ci sami gracze, którzy ostro skrytykują zespół za niedotrzymanie składanych obietnic, potrafią również okazać wdzięczność wobec ciężkiej pracy. W przypadku No Man’s Sky studio i społeczność pozytywnie napędzają się nawzajem – a to z kolei daje nadzieję, że tytuł ten czeka prawdziwie świetlana przyszłość.

  1. Oficjalna strona internetowa gry No Man’s Sky
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

No Man's Sky

No Man's Sky