Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2019, 17:58

No Man’s Sky: Beyond – nowa duża aktualizacja gry latem tego roku

Latem No Man’s Sky otrzyma kolejną dużą darmową aktualizację, która składać będzie się z trzech osobnych komponentów. Pierwszy z nich skupi się na rozbudowie zabawy wieloosobowej. Szczegóły dotyczące pozostałych dwóch mamy poznać wkrótce.

Studio Hello Games ogłosiło właśnie nową dużą aktualizację dla No Man’s Sky, która zatytułowana zostanie No Man’s Sky: Beyond. Według zapowiedzi deweloperów, w jej skład wchodzić będą trzy w pełni darmowe rozszerzenia, które skupią się na różnych aspektach tytułu. Początkowo miały one zostać oddane w ręce fanów w różnych terminach, ale twórcy zdecydowali, że lepiej będzie, gdy zostaną opublikowane w tym samym czasie latem tego roku.

Pierwszym komponentem aktualizacji, którą opisują deweloperzy, będzie No Man’s Sky: Online. Rozszerzenie wprowadzić ma radykalne zmiany do trybu wieloosobowego oraz interakcji pomiędzy uczestnikami zabawy. Mają być one odpowiedzią na propozycje oraz sugestie fanów, a także zrealizowaniem wcześniejszych marzeń i planów zespołu Hello Games. Twórcy zaznaczają, że ich celem nie jest stworzenie MMO, odcinają się też od wprowadzania jakichkolwiek mikrotransakcji oraz dodatkowych opłat. Naturę oraz zawartość pozostałych dwóch komponentów No Man’s Sky: Beyond powinniśmy poznać w najbliższych tygodniach.

Przypomnijmy, że No Man’s Sky ukazało się w 2016 roku na PlayStation 4 oraz komputerach PC (wersja na Xboksa One pojawiła się prawie dwa lata później). Gra została wówczas zniszczona przez krytyków oraz wielu graczy, ale twórcy stopniowo i bez zbędnych fanfar wzbogacali ją o nową zawartość. Ubiegły rok okazał się przełomowy dla produkcji. W lipcu ukazała się ogromna aktualizacja do wersji 1.50, zatytułowana NEXT, która została przyjęta na tyle entuzjastycznie, że przez pewien czas gra ponownie znalazła się na liście bestsellerów na pecetach oraz konsolach. Zmieniła ona drastycznie wygląd tytułu oraz jego rozgrywkę, wprowadzając długo oczekiwany tryb zabawy wieloosobowej. Kilka miesięcy później otrzymaliśmy kolejne patche, które tym razem skupiły się na dostępnych w grze pojazdach, a także eksploracji oceanów oraz poszerzeniu różnorodności generowanych proceduralnie światów.

Gra przeszła długą drogę od czasu premiery w 2016 roku. - No Man’s Sky: Beyond – nowa duża aktualizacja gry latem tego roku - wiadomość - 2019-03-16
Gra przeszła długą drogę od czasu premiery w 2016 roku.
  1. Oficjalna strona gry No Man’s Sky
  2. Recenzja gry No Man’s Sky – w kosmosie nikt nie usłyszy twojego ziewnięcia
  3. No Man’s Sky po 2 latach – recenzja aktualizacji NEXT
  4. No Man’s Sky – kompendium wiedzy