Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2019, 18:26

autor: Entelarmer

CS:GO – skrzynka Prisma i spore zmiany w nowym patchu

Firma Valve udostępniła dużą aktualizację gry Counter-Strike: Global Offensive. Patch wprowadza spore zmiany w ekonomii gry, a wraz z nim dodano skrzynkę Prisma z pakietem nowych skórek dla broni.

Wraz z nowym patchem twórcy wprowadzili do gry sporo istotnych zmian. - CS:GO – skrzynka Prisma i spore zmiany w nowym patchu - wiadomość - 2019-03-16
Wraz z nowym patchem twórcy wprowadzili do gry sporo istotnych zmian.

Gracze Counter-Strike: Global Offensive otrzymali kolejną aktualizację, wprowadzającą sporo zmian do gry. Najważniejsza z nich dotyczy bonusowej gotówki przyznawanej po przegraniu rundy. Od teraz będziemy otrzymywać więcej dolarów wraz z każdą przegraną rundą: od 1,9 tysiąca po pierwszej przegranej do 3,4 tysiąca od czwartej porażki wzwyż. Co więcej, jedno zwycięstwo nie będzie już resetowało tego bonusu. Zamiast tego każda wygrana zmniejszy go o jeden stopień, dzięki czemu po porażce w – powiedzmy – czterech rundach i wygraniu jednej wciąż otrzymamy więcej funduszy niż drużyna przeciwna.

Nie jest to jedyna zmiana związana z ekonomią gry. Valve przywróciło cenę karabinu AUG do stanu sprzed października, zwiększając ją z dotychczasowych 3150 dolarów do 3300 dolarów. Społeczność nie była zachwycona mniejszym kosztem tej wcześniej niedocenionej broni po tym, jak profesjonalni zawodnicy odkryli jej potencjał i porzucili na jej korzyść dotychczasowego ulubieńca antyterrorystów, kosztujący zaledwie 50 dolarów mniej karabin M4A1. „Teraz, gdy gracze nauczyli się kochać AUG, przywracamy cenę broni do jej oryginalnej wartości” – czytamy na liście zmian.

Obniżona cena karabinu AUG znacząco zwiększyła jego popularność. - CS:GO – skrzynka Prisma i spore zmiany w nowym patchu - wiadomość - 2019-03-16
Obniżona cena karabinu AUG znacząco zwiększyła jego popularność.

Jakkolwiek zmniejszenie kosztu AUG bez osłabiania samej broni może być dla niektórych najistotniejszą zmianą dotyczącą uzbrojenia, nie jest to jedyna modyfikacja. Wspomniany karabin M4A1 został nieco wzmocniony poprzez zwiększenie liczby nabojów w magazynku (z 20 do 25) oraz zapasowej amunicji (z 60 do 75). Obniżono też cenę trzech strzelb: Novy do 1050, obrzyna do 1100 oraz Mag7 do 1300 dolarów. Dwa pierwsze egzemplarze otrzymały też pojedyncze bonusy: zwiększoną penetrację dla Novy (na równi z SMG i innymi strzelbami) oraz zasięg obrzyna (z 650 do 1400). Dla równowagi twórcy wprowadzili ogólną zmianę dla strzelb pojedynczych, które od teraz nie będą automatycznie przeładowywane po zmianie broni. Istotną nowinką jest też wprowadzenie asyst po użyciu granatu błyskowego.

Kolejny patch, kolejne zmiany na Vertigo. - CS:GO – skrzynka Prisma i spore zmiany w nowym patchu - wiadomość - 2019-03-16
Kolejny patch, kolejne zmiany na Vertigo.

Aktualizacja wprowadza też garść innych modyfikacji, związanych m.in. z mapami (Canals oraz Vertigo), dodaniem funkcji losowania wyposażenia oraz rozmaitymi błędami. Pełną listę zmian znajdziecie na oficjalnej stronie gry. Trzeba jednak wspomnieć o nowości, która zadebiutowała wraz z aktualizacją. Od teraz gracze Counter-Strike: Global Offensive mają dostęp do skrzynki Prisma, zawierającej siedemnaście nowych skórek broni przygotowanych przez społeczność. Najrzadsze z nich otrzymały karabin M4A4 oraz pistolet Five-Seven, a najwięksi szczęśliwcy znajdą nowy przedmiot specjalny – noże Horizon z nowymi wykończeniami. Wszystkie skiny z tego zestawu możecie zobaczyć poniżej.

Kolekcjonerzy skinów mogą zdobyć kolejne egzemplarze do swojej kolekcji. - CS:GO – skrzynka Prisma i spore zmiany w nowym patchu - wiadomość - 2019-03-16
Kolekcjonerzy skinów mogą zdobyć kolejne egzemplarze do swojej kolekcji.

Ostatnia aktualizacja: 2019-03-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive