Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2019, 19:27

11 bit studios robi grę akcji? Zespół szuka eksperta od walki FPP/TPP

Firma 11 bit studios zamieściła interesującą ofertę pracy. Polscy twórcy poszukują osoby, która zaprojektuje system walki w nieujawnionym tytule FPP/TPP.

Nowy projekt warszawskiego dewelopera najwyraźniej nie będzie kolejną strategią. - 11 bit studios robi grę akcji? Zespół szuka eksperta od walki FPP/TPP - wiadomość - 2019-03-16
Nowy projekt warszawskiego dewelopera najwyraźniej nie będzie kolejną strategią.

Zespół 11 bit studios ma na swoim koncie sporo udanych gier strategicznych: serię Anomaly, This War of Mine oraz najnowsze Frostpunk. Jednak najwyraźniej rodzimy deweloper postanowił spróbować swych sił w całkiem odmiennym gatunku. W serwisie Skillshot pojawiła się intrygująca oferta warszawskiego studia. Firma poszukuje osoby na stanowisko starszego projektanta walki, mającego odpowiadać za stworzenie i dopracowanie tego elementu w nieznanej grze. Co ciekawe, wśród wymagań znalazło się doświadczenie w pracy nad tym aspektem w produkcji FPP lub TPP. Sugeruje to, że 11 bit studios pracuje nad tytułem akcji, wykorzystującym jedną (a może obie?) z tych perspektyw.

Project 8 ma być inny od poprzedniej produkcji studia. - 11 bit studios robi grę akcji? Zespół szuka eksperta od walki FPP/TPP - wiadomość - 2019-03-16
Project 8 ma być inny od poprzedniej produkcji studia.

Niestety, ani oferta pracy, ani żadne inne źródło nie zdradza nic więcej na ten temat. Od premiery Frostpunka w kwietniu nie słyszeliśmy niemal nic na temat kolejnych projektów studia. O tym, że Polacy coś szykują, wiemy od 2017 roku, a w maju poznaliiśmy niewiele mówiący kryptonim tytułu – Project 8. Nieco później, we wrześniu, zdradzono planowany budżet produkcji (via Bankier.pl) i poinformowano, że raczej nie zadebiutuje ona w 2019 roku. I to w zasadzie wszystko, co jak dotąd deweloperzy byli skłonni zdradzić na temat nowej gry. Aby dowiedzieć się czegoś więcej, postanowiliśmy zwrócić się do Pawła Miechowskiego z 11 bit studios z prośbą o komentarz w tej sprawie. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy od twórcy:

Obracamy This War of Mine, cały świat, o 90 stopni, więc zamiast widoku z boku będzie widok z tyłu. Kompletnie nowe doświadczenie w świecie gry. A tak na serio – robimy nowe rzeczy, które są na zbyt wczesnym etapie, aby o nich coś więcej komunikować. Cieszymy się, że ogłoszenie wzbudza zainteresowanie, ale jeszcze nie czas na szczegóły. Z pewnością ujawnimy więcej, jak tylko przyjdzie czas.

Wygląda więc na to, że zespół nie będzie skłonny do podzielenia się szczegółami w najbliższym czasie. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na dzień, w którym studio uzna za stosowne zaprezentować światu swój tajemniczy projekt.