Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2017, 14:59

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

11 bit studios pracuje nad nową dużą grą, której premiera odbędzie się za 2 lata

Niedawno mieliśmy okazję porozmawiać z Pawłem Miechowskim z firmy 11 bit studios na temat gry Frostpunk. Oprócz szczegółów na temat tej produkcji, udało nam się dowiedzieć, że warszawski deweloper pracuje nad jeszcze jednym dużym projektem, ale na jego premierę poczekamy nawet dwa lata.

Mieliśmy ostatnio okazję porozmawiać z Pawłem Miechowskim z firmy 11 bit studios o zapowiedzianej w zeszłym roku grze Frostpunk. Szczegóły opublikujemy w najbliższym czasie, ale dziś pragniemy poinformować o innej produkcji twórców This War of Mine. W trakcie wywiadu potwierdzono, że warszawski deweloper tworzy drugi duży projekt, o którym dowiedzieliśmy się z ostatniego raportu finansowego. Dodatkowo Miechowski zdradził, że obecnie gra „jest na etapie prototypowania” i pracuje nad nią niewielki, liczący około dziesięciu osób zespół, któremu przewodzi projektant Artur Ganszyniec (uznany polski twórca, mający na swoim koncie prace przy pierwszym i drugim Wiedźminie, Call of Juarez: The Cartel czy też Another Case Solved).

11 bit studios wiąże z nowym tytułem wielkie nadzieje, gdyż dało Ganszyńcowi wolną rękę podczas produkcji, a docelowo jego zespół rozrośnie się do rozmiarów tego, który pracuje nad Frostpunkiem (80-100 osób). Na premierę jednak poczekamy jeszcze długo – mowa nawet o dwóch latach.

Nad Frostpunkiem pracuje około 100 osób i tyle samo docelowo będzie tworzyć kolejną grę 11 bit studios. - 11 bit studios pracuje nad nową dużą grą, której premiera odbędzie się za 2 lata - wiadomość - 2017-04-06
Nad Frostpunkiem pracuje około 100 osób i tyle samo docelowo będzie tworzyć kolejną grę 11 bit studios.

Niestety to praktycznie wszystko, co wiemy, gdyż Miechowski wyjawił jeszcze tylko, że pomysł na nową grę jest:

„Genialny, świetny. Wpisuje się w to, co chcemy robić, czyli rzeczy oryginalne, w jakiś sposób przełomowe.”

Czekamy zatem na konkrety, ale nie ma co się ich spodziewać w najbliższym czasie.