Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2017, 13:55

Dystrybucja cyfrowa w lipcu - League of Legends, GTA V i Arena of Valor ponownie bezkonkurencyjne

Firma SuperData opublikowała zestawienia najbardziej dochodowych gier cyfrowych za lipiec tego roku. Na PC wygrało League of Legends, na konsolach Grand Theft Auto V, a rynek mobilny zdominowało Arena of Valor (znane też jako Honour of Kings lub, do niedawna, Strike of Kings).

League of Legends - Dystrybucja cyfrowa w lipcu - League of Legends, GTA V i Honour of Kings ponownie bezkonkurencyjne - wiadomość - 2017-08-25
League of Legends

Organizacja analityczna SuperData opublikowała raport podsumowujący lipcowe wyniki dystrybucji cyfrowej na rynku gier. W minionym miesiącu ten segment wygenerował 7,8 miliarda dolarów przychodu, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Na tę kwotę składają się zakupione produkcje, abonamenty oraz mikropłatności.

Wzrost zanotowano w przychodach większości kategorii – o 29% dla gier MMO korzystających z modelu darmowego z mikropłatnościami, o 21% dla produkcji konsolowych, o 17% dla mobilnych oraz o 8% dla sprzedaży cyfrowej tradycyjnej tytułów pecetowych. Natomiast spadki spotkały abonamentowe MMO (o 2%) oraz gry społecznościowe (o 6%).

Tradycyjnie analitycy podali również jakie gry cieszyły się największym powodzeniem na pecetach, konsolach i urządzeniach mobilnych. Warto pamiętać, że wszystkie poniższe listy są ustawione według przychodów, a nie liczby kupionych egzemplarzy lub pobranych aplikacji.

Gry pecetowe:

#

Gra:

1.

League of Legends

2.

Dungeon Fighters Online

3.

Fantasy Westward Journey Online II

4.

CrossFire

5.

World of Warcraft

6.

PlayerUnknown's Battlegrounds

7.

World of Tanks

8.

Dota 2

9.

Overwatch

10.

ROBLOX

W lipcu sprzedano dodatkowych 1,6 mln egzemplarzy PlayerUnknown's Battlegrounds, a liczba użytkowników przekroczyła 4,9 mln.

Gry konsolowe:

#

Gra:

1.

Grand Theft Auto V

2.

FIFA 17

3.

Battlefield 1

4.

Call of Duty: Black Ops III

5.

Overwatch

6.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands

7.

Call of Duty: Infinite Warfare

8.

Injustice 2

9.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered

10.

NBA 2K17

Na rynku konsolowym ponownie zwyciężyło Grand Theft Auto V. Sieciowy moduł tej produkcji, czyli Grand Theft Auto Online, poradził sobie trochę gorzej niż w rekordowym czerwcu, ale lepiej niż w lipcu 2016 roku. Powody do zadowolenia ma również firma Activision, gdyż aż trzy odsłony cyklu Call of Duty znalazły się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Gry mobilne:

#

Gra:

1.

Honour of Kings (na Zachodzie znana jako Arena of Valor)

2.

Fantasy Westward Journey

3.

Lineage M

4.

Dragon Chronicles

5.

Monster Strike

6.

Clash of Clans

7.

Pokemon GO

8.

Clash Royale

9.

Candy Crush Saga

10.

Ghost Story by Netease

Warto wspomnieć, że dla Pokemon GO lipiec był najlepszym miesiącem w tym roku, co wynikało z atrakcji przygotowanych na pierwsze urodziny gry. Produkcji daleko jednak do wyników osiąganych w zeszłym roku, zaraz po premierze.

  1. SuperData – oficjalna strona firmy