Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2004, 17:54

autor: Speed

Dwie nowe gry wyścigowe – FlatOut i Euro Rally Champion – ruszają do boju 5 listopada (status GOLD)

Kolejna gra wyścigowa twórców wydanego pod koniec 2001 roku Rally Trophy - fińskiego zespołu Bugbear Entertainment oraz niskobudżetowa gra rajdowa, która działa na usprawnionym enginie wydanego przez Codemasters IndyCar Series, czyli mówiąc inaczej FlatOut oraz Euro Rally Champion uzyskały status GOLD.

Kolejna gra rajdowa twórców wydanego pod koniec 2001 roku Rally Trophy - fińskiego zespołu Bugbear Entertainment oraz niskobudżetowa gra z tego samego gatunku, która działa na usprawnionym enginie wydanego przez Codemasters IndyCar Series, czyli mówiąc inaczej FlatOut oraz Euro Rally Champion uzyskały status GOLD. Tak się złożyło, że obie te produkcje na linię startową – zwaną datą premiery – stawią się tego samego dnia, 5 listopada br.

Dwie nowe gry wyścigowe – FlatOut i Euro Rally Champion – ruszają do boju 5 listopada (status GOLD) - ilustracja #1

W FlatOut, najnowszej grze firm Bugbear Entertainment i Empire Interactive, w odróżnieniu od Rally Trophy i rajdów z lat 60-tych, mamy do czynienia z modnym ostatnio połączeniem rozbudowanej fabuły opowiadającej o tym jak pniemy się po szczeblach kariery, oraz samych brutalnych i widowiskowych wyścigów. W każdym wyścigu zmagamy się z maksymalnie ośmioma oponentami nie zważającymi na „przepisy bezpieczeństwa” – przepychanie się na trasie, zajeżdżanie drogi, zderzenia samochodów i spektakularne kraksy to normalka. W grze dostępnych jest 16 modeli samochodów, nie jakichś super nowoczesnych maszyn prosto z salonów, tylko zwykłych zardzewiałych złomów (np. VW Garbus) wyposażonych w super mocne silniki, specjalne klatki bezpieczeństwa, itp. Wyścigi rozgrywają się na 45 różnorodnych trasach (trasy asfaltowe, szutrowe, piaszczyste, zamarznięte jeziora, wzgórza, itp.).

  1. Czytaj więcej o grze w Encyklopedii Gier
  2. Czytaj więcej o grze w Encyklopedii Gier
Dwie nowe gry wyścigowe – FlatOut i Euro Rally Champion – ruszają do boju 5 listopada (status GOLD) - ilustracja #2

Z kolei nowe dzieło studia Brain in a Jar, Euro Rally Champion zostało równolegle przygotowane na PC i PS2 przy czym wersja na komputery osobiste jest bezpośrednią konwersją z konsoli firmy Sony. Autorzy przygotowali tu kilka różnych typów pojazdów, pomimo braku oficjalnych licencji na obecność marek wystawiających swe pojazdy do rajdów samochodowych sympatycy tych imprez nie powinni mieć większych problemów z rozpoznaniem swoich ulubionych aut.