Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2PC
Okładka Euro Rally Champion (PS2)

Euro Rally Champion

Niskobudżetowa gra rajdowa, która działa na usprawnionym enginie wydanego przez Codemasters IndyCar Series.

Wyścigi | samochodowe | rajdy

Okładka Euro Rally Champion (PS2)

producent: Brain in a Jar

wydawca: Oxygen Games

data premiery gry:

5lis2004

PC

12lis2004

PS2
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Niskobudżetowa gra rajdowa, która działa na usprawnionym enginie wydanego przez Codemasters „IndyCar Series”. „Euro Rally Champion” został równolegle przygotowany na PC i PS2 przy czym wersja na komputery osobiste jest bezpośrednią konwersją z konsoli firmy Sony.

Podstawowy a zarazem najbardziej rozbudowany tryb „Euro Rally Champion” to mistrzostwa świata, w których gracz staje do walki w kilkunastu typach rajdów. Podobnie jak ma to miejsce w typowych grach rajdowych, imprezy te mogą być rozgrywane na odcinkach szutrowych, błotnistych czy lodzie. Typ nawierzchni ma oczywiście znaczący wpływ na zachowanie aktualnie prowadzonego pojazdu. Warto dodać, iż pomimo braku oficjalnych licencji federacji sportowych zachowano wszystkie zasady znane z prawdziwych rajdów samochodowych, zawodnicy nie ścigają się więc bezpośrednio ze sobą, a startują pojedynczo starając się osiągnąć możliwie jak najlepsze czasy na poszczególnych odcinkach specjalnych. Gracz może też wziąć udział w pojedynczym starcie mającym jedynie na celu poznanie trasy czy pobicie poprzedniego rekordu, a także klasycznych pojedynkach sieciowych. Może się on również zakwalifikować do zupełnie fikcyjnych zawodów, w których punktowane są widowiskowe akrobacje na specjalnie przygotowanych do tego celu skoczniach czy też bezbłędne przejeżdżanie wyjątkowo szybkich odcinków.

Autorzy przygotowali kilka różnych typów pojazdów, pomimo braku oficjalnych licencji na obecność marek wystawiających swe pojazdy do rajdów samochodowych sympatycy tych imprez nie powinni mieć większych problemów z rozpoznaniem swoich ulubionych aut. Zadbano przy tym o realistyczny tuning pojazdów, gracz może ingerować we wszystkie najistotniejsze podzespoły auta rajdowego. Poszczególne zmiany mają przeważnie znaczący wpływ na zachowanie wozu na poszczególnych typach OeSów. Warto przy tym dodać, iż mniej doświadczeni gracze zawsze mogą skorzystać z trybu Arcade, który całkowicie pomija grzebanie w ustawieniach auta, a uwagę gracza koncentruje przede wszystkim na bezstresowej rozgrywce. Zastosowanie engine'u „IndyCar Series” zaowocowało przede wszystkim wysokim poziomem fizyki zachowania auta czy też realistycznie oddanymi uszkodzeniami. Oprawa wizualna gry jest jednak dość mocno uproszczona, tyczy się to przede wszystkim zbudowanego z prostych bitmap otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Euro Rally Champion

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Euro Rally Champion

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1.3 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Dwie nowe gry wyścigowe – FlatOut i Euro Rally Champion – ruszają do boju 5 listopada (status GOLD)
Dwie nowe gry wyścigowe – FlatOut i Euro Rally Champion – ruszają do boju 5 listopada (status GOLD)

wiadomość26 października 2004

Kolejna gra wyścigowa twórców wydanego pod koniec 2001 roku Rally Trophy - fińskiego zespołu Bugbear Entertainment oraz niskobudżetowa gra rajdowa, która działa na usprawnionym enginie wydanego przez Codemasters IndyCar Series, czyli mówiąc inaczej FlatOut oraz Euro Rally Champion uzyskały status GOLD.

Nadjeżdża Europejskie Rally
Nadjeżdża Europejskie Rally

wiadomość18 sierpnia 2004

Euro Rally Champion (znany również pod nazwą Rally UK) to produkt, który zdaniem jego twórców „da wirtualnym kierowcom zarówno ogromną porcję adrenaliny i emocji zręcznościowego rajdu, jak i precyzyjnie odwzorowany realizm symulacji jazdy samochodem”. Co jednak najważniejsze, opublikowano właśnie nowe screenshoty oraz podano oficjalną datę premiery gry.

PC
PS2