Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2011, 13:33

Drugi dodatek do gry Portal 2 będzie zawierał edytor poziomów

W drugim dodatku do gry Portal 2 pojawi się łatwy w obsłudze edytor poziomów, dzięki któremu stworzymy własne komory testowe i opublikujemy je w sieci. Firma Valve zapowiedziała, że rozszerzenia należy spodziewać się na początku przyszłego roku.

Firma Valve potwierdziła plotki dotyczące edytora poziomów do gry Portal 2. Zestaw narzędzi do tworzenia komór testowych pojawi się w drugim dodatku, który zostanie wydany na początku przyszłego roku. Za pomocą edytora stworzymy łamigłówki solowe i dwuosobowe, a później opublikujemy je w sieci dla innych graczy.

Narzędzia do tworzenia i publikowania poziomów wejdą w skład dużej aktualizacji, szykowanej przez Valve. Producent zapewnia, że edytor będzie łatwy w obsłudze, a dzielenie się efektami pracy bezproblemowe. Gracze będą mogli ściągać komory testowe stworzone przez innych i dodatkowo oceniać je za pomocą prostego systemu.

Drugi dodatek do gry Portal 2 będzie zawierał edytor poziomów  - ilustracja #1

Twórcy Portala 2 zaprezentowali edytor na dwóch obrazkach, stylizowanych na wcześniejsze materiały promocyjne. Na grafikach widać pewne elementy interfejsu. Nie wiemy jednak, na jakich platformach pojawi się dodatek (pecety wydają się oczywistością). Nie skomentowano też jego ewentualnej ceny: bardzo możliwe, że rozszerzenie będzie darmowe.

Warto przypomnieć, że w maju tego roku firma Valve wypuściła testową wersję narzędzi edycyjnych do gry Portal 2 na pecetach. W drugim dodatku otrzymamy jednak uproszczoną i znacznie bardziej intuicyjną wersję edytora.

Drugi dodatek do gry Portal 2 będzie zawierał edytor poziomów  - ilustracja #2

Dodatek z edytorem to świetny pomysł, chociaż szkoda, że trzeba czekać na niego tak długo. Nie każdy będzie chciał wrócić do gry po tylu miesiącach. Gracze, którzy narzekali na niski poziom trudności zagadek z podstawowej przygody, będą mogli w końcu podjąć wyzwanie rzucone przez społeczność amatorskich twórców.

Portal 2 został wydany w kwietniu tego roku na pecetach i konsolach. Gra zdobyła bardzo wysokie oceny w recenzjach i okazała się udaną kontynuacją kultowego pierwowzoru. W tym tygodniu produkcja Valve zdobyła nagrodę Golden Joystick w kategorii „najlepszej gry roku”, co jest oczywiście sporym wyróżnieniem.

  1. Portal 2 - recenzja gry