Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2012, 07:38

Dragon’s Dogma - obejrzyj dwie godziny zapisu rozgrywki

Firma Capcom udostępniła nowy materiał video z Dragon’s Dogma. Filmik jest trwającym dwie godziny zapisem rozgrywki.

Dragon’s Dogma - obejrzyj dwie godziny zapisu rozgrywki - ilustracja #1

Dragon’s Dogma to jedno z największych przedsięwzięć w historii firmy Capcom. Zespół produkcyjny dowodzony jest przez duet Hideaki Itsuna oraz Hiroyuki Kobayashi. Pierwszy z nich odpowiedzialny był wcześniej między innymi za Devil May Cry 4. Kobayashi współtworzył natomiast takie tytuły jak Resident Evil 4 czy Dino Crisis.

W styczniu informowaliśmy o przełożeniu daty premiery Dragon’s Dogma na 22 maja tego roku. Oczekiwanie na debiut rynkowy gry powinien umilić wypuszczony właśnie ponad dwugodzinny zapis rozgrywki, opatrzony komentarzami twórców.

Dragon’s Dogma to gra RPG akcji osadzona w realiach fantasy, która ma połączyć elementy zachodnich produkcji tego typu ze spektakularnym systemem walki przypominającym jedną z najpopularniejszych serii Capcomu, czyli Monster Hunter. Podczas starć pojawi się opcja przywołania z innego wymiaru maksymalnie trzech sterowanych przez sztuczną inteligencję pomocników. Ich wsparcie okaże się bardzo przydatne podczas regularnych starć z wielkimi bestiami. Co ciekawe, dwóch z tych towarzyszami broni będziemy mogli „wypożyczyć” od innych graczy.

Twórcy chcą, aby potyczki były bardziej naturalne i dynamiczne niż w typowych grach RPG. Ich wynik w równym stopniu zależeć będzie od poziomu postaci, jak i nasze własnej zręczności. Dodatkowe atrakcje zapewnić ma ładna oprawa graficzna, zbudowana w oparciu o silnik MT Framework, który został wykorzystany w produkcjach takich jak m.in. Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds czy Lost Planet 2.

Warto też przy okazji przypomnieć wypuszczony kilka dni temu zwiastun koncentrujący się na systemie rozwoju postaci:

Dragon’s Dogma powstaje obecnie wyłącznie z myślą o konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Istnieje jednak szansa, że projekt może trafić również na pecety, choć na razie nie podjęto żadnych decyzji odnośnie ewentualnej wersji komputerowej. Przypomnijmy na koniec, że w pudełkach z grą znajdziemy kod, uprawniający do pobrania dema Resident Evil 6. W usłudze Xbox Live pojawi się ono 3 lipca, natomiast w PlayStation Network dopiero 4 i 5 października (odpowiednio USA i Europa).