Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2012, 08:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Ponad 31 milionów sprzedanych egzemplarzy gier z serii Metal Gear

Firma Konami ogłosiła wyniki sprzedaży serii Metal Gear do 31 grudnia 2011 roku. Cykl cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.

Firma Konami podała wyniki sprzedaży serii Metal Gear. Wszystkie części popularnego cyklu sprzedały się łącznie w ponad 31 milionach egzemplarzy.

Powyższa liczba dotyczy okresu kończącego się 31 grudnia 2011 roku. Nie wzięto zatem pod uwagę rezultatów osiągniętych przez Metal Gear Solid 3D: Snake Eater, czy europejską wersję Metal Gear Solid HD Collection, które na rynku zadebiutowały dopiero w tym roku.

Ponad 31 milionów sprzedanych egzemplarzy gier z serii Metal Gear - ilustracja #1
Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

Popularność serii jest tak duża, że Hideo Kojima (główny twórca marki) wystąpi na imprezie Art of Video Games Exhibition odbywającej się w znanym muzeum Smithsonian American Art w Waszyngtonie. Tematem rozważań będzie m.in. pierwsza część serii Metal Gear Solid oraz Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty.

Marka Metal Gear ma swoje początki w 1987 roku, gdy gra o takim tytule zadebiutowała na platformie MSX2. Cykl największą popularność zdobył tak naprawdę dopiero po premierze odsłony Metal Gear Solid, która w 1998 roku rozpoczęła prawdziwy szał na gatunek skradanek, zostając jedną z flagowych pozycji na pierwszym PlayStation. Od tego czasu seria doczekała się wielu odsłon, których dokładne omówienie wymagałoby osobnego artykułu.