Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2009, 11:05

autor: Jiker

Dragon Age: Początek w Polsce zgodnie z planem

Jeszcze wczoraj mogło się wydawać, że polska premiera Dragon Age: Początek zostanie opóźniona. Na szczęście plotki okazały się tylko plotkami –przedstawiciele Electronic Arts Polska, PR Manager Lidia Zalewska i Community Manager Tomasz Tinc zapewnili nas, że żadnego przesunięcia premiery nie uświadczymy. Produkcja zadebiutuje na naszym rynku w najbliższych piątek, 6 listopada.

Zgodnie z zapowiedziami, udało nam się uzyskać oficjalną informację na temat polskiego debiutu gry Dragon Age: Początek. Jeszcze wczoraj mogło się wydawać, że zostanie on opóźniony. Na szczęście plotki okazały się tylko plotkami – przedstawiciele Electronic Arts Polska, PR Manager Lidia Zalewska i Community Manager Tomasz Tinc zapewnili nas, że żadnego przesunięcia premiery nie uświadczymy. Produkcja zadebiutuje na naszym rynku na PC i Xboksa 360 w najbliższych piątek, 6 listopada. Wersja na PlayStation 3 dołączy do nich dwa tygodnie później.

Dodatkowe potwierdzenie tej wiadomości otrzymaliśmy od pracowników wybranych marketów Saturn, Media-Markt oraz sieci Empik. Także oni twierdzą, że żadnych zmian w kontekście rozpoczęcia sprzedaży dzieła BioWare nie przewidują. Dotyczy to zarówno standardowego wydania gry, jak i edycji kolekcjonerskich. Istnieje szansa, że w niektórych przypadkach Dragon Age’a będzie można dostać nieco wcześniej (np. jutro).

Przypominamy, że Dragon Age: Początek miał swoją światową, amerykańską premierę wczoraj. W związku z tym w sieci pojawiła się już całkiem spora liczba recenzji. Z danych serwisu Metacritic.com wynika, że produkcja BioWare jest bardzo dobrą grą – średnia z przyznanych jej ocen kształtuje się obecnie na poziomie 91% (PC), 89% (PS3) i 88% (X360).