Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2009, 21:10

autor: Cairine

Polska premiera zwykłej edycji Dragon Age: Początek przesunięta?

Wczoraj wieczorem na forum BioWare pojawiły się niepokojące głosy osób, które otrzymały informacje o przesunięciu daty wydania Dragon Age: Początek. Posty pochodziły od klientów francuskich sklepów GAME oraz Amazon.fr. W USA Dragon Age zadebiutowało wczoraj, natomiast na europejskich półkach sklepowych gra miała pojawić się 6 listopada.

Wczoraj wieczorem na forum BioWare pojawiły się niepokojące głosy osób, które otrzymały informacje o przesunięciu daty wydania Dragon Age: Początek. Posty pochodziły od klientów francuskich sklepów GAME oraz Amazon.fr. W USA Dragon Age zadebiutowało dzisiaj, natomiast na europejskich półkach sklepowych gra miała pojawić się 6 listopada. Niepokojące doniesienia spowodowały sporo zamieszania wśród zniecierpliwionych graczy, którzy już czekają na piątkową premierę. Wątpliwości rozwiał koordynator community BioWare, Chris Priestly. Według podanych przez niego informacji, z powodów logistycznych standardowa wersja PC pojawi się w sklepach we Francji oraz w Polsce później niż w innych krajach. Zapewnił jednak, że opóźnienie nie dotyczy edycji kolekcjonerskich (której notabene Francuzi nie znajdą w swoich sklepach), ani wersji kupowanych w postaci cyfrowej.

Nie wiadomo co kryje się pod pojęciem kwestii logistycznych, ponieważ jak gry ponoć leżą już w sklepowych magazynach. Wzbudziło to falę przeróżnych domysłów i domniemań na temat powodu zmiany terminu debiutu. Wspomina się m.in. o błędnych kodach umożliwiających pobieranie dodatków DLC, pojawiła się też plotka o problemie przy instalacji francuskiej wersji językowej (podobno z tego powodu do BioWare trafiło już kilka wadliwych egzemplarzy gry).

Cała sytuacja spowodowała niemałe poruszenie również na naszym forum. Nie trzeba dodawać, że jak zwykle nasi czujni czytelnicy są niezawodni. Według zdobytych przez nich informacji grę można już dostać w gdańskim Media Markcie, Empik w Łodzi również zapewnia klientów, że gra będzie sprzedawana zgodnie z planem. Możliwe więc, że przesunięcie premiery w Polsce wcale nie potwierdzi się. W pierwotnej wersji informacja napisana przez Chrisa Priestly dotyczyła również niemieckiej wersji gry, jednak autor przeprosił graczy za wprowadzenie ich w błąd po tym, jak niemiecki oddział Electronic Arts zaprzeczył tym doniesieniom.

W przypadku Francji mówi się o 2-3 tygodniach przesunięcia, a nowa data to najprawdopodobniej 19 listopada. Na temat polskiej premiery niestety na razie nic oficjalnie nie wiadomo, jednak postaramy się jutro przekazać Wam oficjalną informację uzyskaną od polskiego oddziału wydawcy, Electronic Arts.