Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2023, 18:31

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Nieoczekiwana aktualizacja Disco Elysium dodała nowy, kreatywny tryb gry

Disco Elysium niespodziewanie otrzymało aktualizację z nową funkcją. Tryb kolażowy pobudzi Waszą wyobraźnię poprzez możliwość tworzenia oryginalnych scen.

Źródło fot. YouTube - ZAUM Studio
i

Nowa aktualizacja niespodziewanie wprowadziła do narracyjnej gry RPG Disco Elysium interesującą funkcję. Jest nią tryb kolażowy, który od dzisiaj mogą wypróbować za darmo wszyscy posiadacze produkcji na PC-tach. Twórcy zaznaczyli, że update stanie się dostępny na konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch w najbliższych dniach. To, czego możecie spodziewać się po nowej opcji, zobaczycie na krótkim zwiastunie opublikowanym przez deweloperów (poniżej).

Dzięki trybowi kolażowemu można wymyślić zupełnie nowe, zabawne lub dramatyczne sceny ze znanymi postaciami, ewentualnie odtworzyć i zmodyfikować te obecne w grze. Sami deweloperzy wydają się zachęcać do używania go w jak najbardziej humorystycznym kontekście.

Stań za sterami narracji dzięki opcji wprowadzania własnego dialogu w trybie kolażowym, który pozwoli ci opowiedzieć każdą historię prosto z serca.

Twórz dramaty i komedie – od niezapomnianych bójek po zakazane pocałunki. Do swojego fan fiction dołącz zrzuty ekranu bezpośrednio z gry.

Tryb kolażu zapewnia niemal nieograniczone pole do popisów – nawet tych najgłupszych.

Tworząc ujęcia, gracz może upiększać je filtrami, ramkami czy naklejkami. Do tego tryb kolażowy umożliwia zmianę pogody, póz aktorów czy przedmiotów przez nich trzymanych i dodawanie własnych dialogów. Niestety na ten moment w grze nie ma opcji udostępniania swoich prac innym, deweloperzy wspominają jednak o możliwości dzielenia się nimi chociażby na Twitterze.

  1. Disco Elysium - poradnik do gry
  2. Disco Elysium: The Final Cut na Steamie
  3. Disco Elysium – strona gry