Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2011, 15:10

autor: Soviet

Diablo III na początku 2012 roku!

Oficjalny wpis na forum battle.net informuje o zmianie strategii firmy Blizzard odnośnie Diablo III. Gra ma zostać wydana na początku przyszłego roku, a dodatkowy czas wykorzystany na beta-testy.

Wielu graczy miało nadzieję, że najnowsza produkcja studia Blizzard, Diablo III, trafi na półki sklepowe jeszcze w tym roku. Oczekiwania te podsycał sam producent, planując premierę na czwarty kwartał. Dzisiaj za sprawą serwisu diablo3.net.pl dowiedzieliśmy się, że plan prawdopodobnie uległ zmianie - termin debiutu przesunięto na początek 2012 roku.

Taka wiadomość początkowo ukazała się na oficjalnej stronie gry, skąd została jednak szybko usunięta. Spekulacje pogłębił wpis na forum battle.net, w którym przedstawiciel producenta informuje o nowej dacie premiery. Powodem takiego stanu rzeczy miała być chęć dopracowania produkcji, by ta sprostała oczekiwaniom fanów w jak największym stopniu. Także i ten post został usunięty, choć na stronie diablofans wciąż można znaleźć jego kopię.

Diablo III na początku 2012 roku! - ilustracja #1

Ewentualne opóźnienie premiery oznacza, że rozpoczęte niedawno beta-testy potrwają dłużej. Do zabawy zostanie zaproszona także większa liczba graczy. Przypomnijmy, że aby dostać zaproszenie, należy posiadać konto w systemie Battle.net i uruchomić specjalny program, który wyśle dane komputera do producenta gry. W oczekiwaniu na premierę można także przejrzeć dostępny w Diablo III ekwipunek czy też... zapuścić brodę.

Uaktualnienie

Przesunięcie daty premiery zostało oficjalnie potwierdzone w informacji prasowej. W Diablo III zagramy na początku 2012 roku.