Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2017, 10:51

autor: Vergil

Deus Ex: Rozłam Ludzkości – pre-orderowe dodatki dostępne za darmo

Gracze, którzy zamówili przed premierą Deus Ex: Rozłam Ludzkości, mogli liczyć na możliwość pobrania szeregu dodatków, na czele z bonusową misją. Tak się składa, że wszystkie pre-orderowe DLC zostały udostępnione za darmo dla każdego posiadacza gry.

Najnowsza odsłona cyklu Deus Ex, o podtytule Rozłam Ludzkości, zadebiutowała 23 sierpnia 2016 roku. Zamówienie tego tytułu przed premierą wiązało się z uzyskaniem dostępu do szeregu dodatków – mowa o bonusowej misji (Desperate Measures), pakiecie skórek dla Jensena (wzory dla pancerza, płaszcza, karabinu maszynowego i pistoletu), a także o zestawie przedmiotów do spożytkowania w grze.

Firma Square Enix postanowiła wykonać ukłon w stronę graczy, udostępniając wyżej wymienione DLC całkowicie za darmo. Na konsolach można je pobrać z PlayStation Store lub ze Sklepu Xbox, z kolei na komputerach osobistych wystarczy zassać najnowszą aktualizację.

Udostępnienie za darmo pakietu premierowych DLC to miły gest ze strony Square Enix. - Deus Ex: Rozłam Ludzkości – pre-orderowe dodatki dostępne za darmo - wiadomość - 2017-01-11
Udostępnienie za darmo pakietu premierowych DLC to miły gest ze strony Square Enix.

To jednak nie wszystko – oprócz tychże bonusów, możemy zaopatrzyć się w trzy e-booki, których akcja została osadzona w wykreowanym na potrzeby gry, cyberpunkowym uniwersum. Mowa o takich pozycjach, jak Deus Ex: Hard Line autorstwa Jamesa Swallowa, minikomiks The Dawning Darkness oraz niewielki artbook.

Adam Jensen w nie najlepszej formie?

Deus Ex: Rozłam Ludzkości spotkał się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem ze strony graczy. Produkcji zarzucano przede wszystkim rozczarowujący finał oraz fakt, że wspomniana wcześniej, bonusowa misja została najzwyczajniej w świecie wycięta z kampanii fabularnej. Ponadto cyberpunkowa przygoda okazała się zdecydowanie zbyt krótka, przez co nasz recenzent określił ten tytuł mianem „gorszego bliźniaka Buntu Ludzkości”.

Warto nadmienić, że sprawujący pieczę nad serią zespół Eidos Montreal pracuje obecnie nad drugim fabularnym rozszerzeniem. 23 września do sprzedaży trafił add-on zatytułowany Dziura w Systemie (System Rift), z kolei w bliżej nieokreślonej przyszłości tytuł wzbogaci się o kolejne duże DLC – Criminal Past.

Akcja Deus Ex: Rozłam Ludzkości została osadzona 2 lata po wydarzeniach opowiedzianych w poprzedniej grze z serii – Deus Ex: Bunt Ludzkości. Adam Jensen wstąpił do Interpolu, by podjąć nierówną walkę z organizacjami terrorystycznymi. Jego głównym zadaniem jest jednak rozpracowanie tajemniczej organizacji Iluminatów, która rządzi z ukrycia futurystycznym światem. Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniczce, tytuł oferuje nieliniowe podejście do rozgrywki – bawić się można zarówno po cichu, przemykając za plecami przeciwników, jak i robiąc wokół siebie sporo hałasu, strzelając do wszystkiego, co staje nam na drodze. Oczywiście produkcja może pochwalić się rozbudowaną, wielowątkową fabułą, mocnymi zwrotami akcji, a także rozbudowanymi możliwościami rozwoju bohatera.