Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2016, 22:38

autor: Arantasar

Pierwszy fabularny dodatek DLC do gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości zadebiutował na rynku

Na rynku pojawił się pierwszy fabularny dodatek DLC do gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Rozszerzenie zatytułowane System Rift wprowadza rozbudowaną misję poboczną z akcją osadzoną w Pradze. Jednocześnie wydano aktualizację wprowadzającą eksperymentalne wsparcie dla bibliotek DirectX 12.

Na platformach dystrybucji cyfrowej zadebiutowało zapowiedziane na początku miesiąca pierwsze rozszerzenie fabularne do gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości. Dodatek zatytułowany System Rift oferuje rozbudowaną misję poboczną, w której będziemy mogli włamać się do pilnie strzeżonego centrum danych w Pradze. Trafimy tam na prośbę Franka Pritcharda, jednego z bohaterów gry Deus Ex: Bunt Ludzkości, któremu Adam Jensen winny był „przysługę”.

Penetracja praskiego kompleksu będzie nie tylko okazją do konfrontacji z nowymi systemami zabezpieczeń, ale także do odkrycia kilku tajemnic dotyczących Iluminatów. Z uwagi na powiązania z tajną organizacją możemy spodziewać się niejednoznacznych tropów i wielowarstwowej intrygi, w której motywacje postaci do końca pozostają niejasne. W trakcie rozgrywki będziemy mogli osobiście poznać także hakerkę o pseudonimie ShadowChild, znaną z trybu Breach.

W dodatku Deus Ex: Rozłam Ludzkości - System Rift zobaczymy starych znajomych. - Pierwszy fabularny dodatek DLC do gry Deus Ex: Rozłam Ludzkości zadebiutował na rynku - wiadomość - 2016-09-25
W dodatku Deus Ex: Rozłam Ludzkości - System Rift zobaczymy starych znajomych.

Rozszerzenie wyceniono na 11,99 dolarów, czyli około 51 złotych. Posiadacze przepustki sezonowej dostęp do nowej zawartości otrzymali za darmo. Deweloperzy ze studia Eidos Montreal przewidują jeszcze jeden dodatek fabularny, który powinien ukazać się na początku przyszłego roku.

Razem z rozszerzeniem zadebiutowała aktualizacja wprowadzająca eksperymentalne wsparcie dla bibliotek DirectX 12. Aby uzyskać do niego dostęp, należy w Bibliotece Steam kliknąć prawym przyciskiem myszy na grze Deus Ex: Rozłam Ludzkości, w menu „Właściwości” przejść do zakładki „Beta” i z listy rozwijanej wybrać opcję „dx12_preview”. Jednak jak zaznaczają deweloperzy, nie we wszystkich przypadkach przestawienie na nowsze biblioteki okaże się korzystne, chociażby z uwagi na brak (przynajmniej w tym momencie) wsparcia dla konstrukcji wyposażonych w kilka kart grafiki. Wszelkie uwagi odnośnie tego tematu można znaleźć pod tym adresem. Oprócz tego patch usuwa kilka błędów, udostępnia nowe opcje dotyczące efektów flary oraz usprawnia działanie przystawki Tobii EyeTracking, umożliwiającej wzrokowe sterowanie grą,