Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2017, 10:35

Destiny nie otrzyma w najbliższym czasie nowych aktualizacji

W ostatnim wpisie na oficjalnym blogu Bungie pojawiła się informacja, że pierwsza odsłona gry Destiny nie otrzyma w najbliższym czasie żadnych kolejnych aktualizacji. Amerykańskie studio skupia się obecnie na produkcji Destiny 2 i rozwiązaniu pewnych problemów sieciowych.

Pod koniec marca bieżącego roku studio Bungie wypuściło aktualizację 2.6.0 nazwaną Age of Triumph do gry Destiny, czyli popularnego konsolowego MMOFPS-a. Między innymi podniosła ona poziom trudności rajdów, wprowadziła nowe bronie oraz naprawiła kilka bardziej irytujących błędów. Przy okazji jej premiery deweloperzy zdradzili (via VG 24/7), że będzie to ostatnia aktualizacja do tej produkcji, przynajmniej do debiutu oficjalnie zapowiedzianego niecałe trzy miesiące temu Destiny 2, które ma pojawić się we wrześniu bieżącego roku na Xboksie One oraz PlayStation 4, a w późniejszym terminie również na PC. W ostatnim wpisie na blogu Bungie David Dague, specjalista od kontaktu ze społecznością amerykańskiego studia, potwierdził tę informację. Tak więc w najbliższym czasie nie zostaną wydane żadne łatki, aktualizacje balansu ani dodatki do pierwszej odsłony Destiny. Całkiem możliwe, że nie pojawią się one już w ogóle.

Gracze Destiny muszą na razie zadowolić się obecnym stanem gry. - Destiny nie otrzyma w najbliższym czasie nowych aktualizacji - wiadomość - 2017-06-05
Gracze Destiny muszą na razie zadowolić się obecnym stanem gry.

Decyzję tę twórcy tłumaczą chęcią skupienia się na produkcji Destiny 2. Jak napisał Dague w przytaczanym wpisie:

Wszyscy członkowie studia Bungie skupiają się na zrobieniu z Destiny 2 sequela, na jaki zasługuje społeczność. (…) Jesienią tego roku rozpoczniemy kolejny cykl aktualizacji do zupełnie nowej gry, która naszym zdaniem będzie najlepszą odpowiedzią na opinie i uwagi, które fani przekazują nam od czasu premiery pierwszej odsłony Destiny.

Miejmy nadzieję, że skupienie wszystkich sił na produkcji Destiny 2 pozytywnie wpłynie na jakość gotowego produktu. - Destiny nie otrzyma w najbliższym czasie nowych aktualizacji - wiadomość - 2017-06-05
Miejmy nadzieję, że skupienie wszystkich sił na produkcji Destiny 2 pozytywnie wpłynie na jakość gotowego produktu.

Prócz produkcji Destiny 2, studio Bungie zajmuje się obecnie również naprawą pewnych problemów sieciowych. Przede wszystkim chodzi tu o kłopoty z synchronizacją statystyk między grą a stroną Bungie.net. Problem ten miał miejsce w dniach 21-24 maja. Gdy tylko wdrożona zostanie odpowiednia poprawka, brakujące dane pojawią się na profilach graczy w ciągu 48 godzin. Ponadto twórcy badają błąd, który w pewnych określonych przypadkach uniemożliwia otwarcie listy znajomych podczas zabawy. Proszą oni, by wszystkie osoby, które spotkały się z tą sytuacją, zgłosiły to na oficjalnym forum Bungie.net.

Prezentacji Destiny 2 możemy się spodziewać podczas nadchodzących targów E3. Studio Bungie zapowiedziało, że pojawi się na nich zapis rozgrywki nową klasą, nazwaną przez twórców „Arcstrider Hunter”. Najprawdopodobniej tytuł pojawi się na konferencji Sony, która odbędzie się we wtorek 13 czerwca o godzinie 3:00 czasu polskiego.