Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2002, 01:17

autor: Solnica

Demo Mistmare na początku grudnia

Jak poinformował Arxel Tribe, na początku grudnia światło dzienne powinna ujrzeć wersja demo Mistmare, gry akcji/RPG tworzonej przez zespół Sinister Games za sprawą której przeniesiemy się do alternatywnej, mrocznej rzeczywistości roku 1996.

Jak poinformował Arxel Tribe, na początku grudnia światło dzienne powinna ujrzeć wersja demo Mistmare, gry akcji/ RPG tworzonej przez zespół Sinister Games za sprawą której przeniesiemy się do alternatywnej, mrocznej rzeczywistości roku 1996.

Akcja gry toczy się na Ziemi, jednak przedstawiony świat nie przypomina tego, który znamy z codzienności. Rozwój naszej cywilizacji obrał, bowiem inny tor i miast w stronę technologii, ludzkość zwróciła się w kierunku magii i religii. Europa, podobnie jak to miało miejsce w epoce renesansu, smagana jest wojnami religijnymi, plagami i epidemiami, a ponadto ogarnia ją pełzające, mgliste Zło. Bohaterem jest młody zakonnik – Isador, wypełniający zadanie polegające na pochwyceniu człowieka uznanego przez kościół za anarchistę i mordercę. W swej krucjacie zwiedzi całą Europę, (m.in. słynne europejskie metropolie Paryż, Londyn, Rzym, a nawet Kraków) i ogarnięty Ciemnością świat zewnętrzny. Stawi też czoła licznym niebezpieczeństwom i przeciwnościom losu ... (encyklopedia)