Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2007, 09:53

autor: Metatron

Demo gry Ace Combat 6: Fires of Liberation pobrane przez milion osób

Ace Combat 6: Fires of Liberation to przełomowa część popularnej serii strzelanin lotniczych wydawanych przez Namco Bandai. Po pierwsze, będzie pierwszą częścią cyklu, która ukazała się na next-gena, po drugie, zerwie tradycję ukazywania się wyłącznie na konsolach PlayStation, trafiając do użytkowników X360, w końcu po trzecie zawierać będzie funkcjonalność online.

Ace Combat 6: Fires of Liberation to przełomowa część popularnej serii strzelanin lotniczych wydawanych przez Namco Bandai. Po pierwsze będzie pierwszą odsłoną cyklu, która zostanie opublikowana na next-gena, po drugie zerwie z tradycją ukazywania się wyłącznie na konsolach PlayStation, trafiając do użytkowników X360, w końcu po trzecie zawierać będzie funkcjonalność online. Jak zostanie przyjęta? O to twórcy się nie martwią, szczególnie, że demo na Xbox LIVE cieszy się sporym zainteresowaniem i do tej pory zdążyło je pobrać ponad milion osób.

Demo gry Ace Combat 6: Fires of Liberation pobrane przez milion osób - ilustracja #1

Należy w tym miejscu dodać, że jest już ono do ściągnięcia od trzech i pół miesiąca, więc osiągniętemu przez nie wynikowi daleko do Bioshocka, którego demo pobrano ponad milion razy w zaledwie miesiąc po opublikowaniu. Mimo wszystko jest to dobry wynik, wskazujący na to, że wśród posiadaczy X360 istnieje zapotrzebowanie na tego typu produkcję.

Przypominamy, że Ace Combat 6: Fires of Liberation będzie strzelaniną lotniczą o rozbudowanej fabule, w której weźmiemy udział w konflikcie między fikcyjnymi państwami. Twórcy postanowili rozszerzyć rozgrywkę o możliwość uczestnictwa w podniebnych bitwach za pośrednictwem trybu multiplayer online. W trakcie walki będzie można również skorzystać z oddziałów wsparcia (zarówno naziemnych, wodnych, jak i powietrznych), wskazując im poszczególne cele do ataku.

Demo gry Ace Combat 6: Fires of Liberation pobrane przez milion osób - ilustracja #2

Gra zadebiutuje w Ameryce 23 października. Europejscy gracze będą musieli poczekać na swoją wersję miesiąc dłużej. Zainteresowanych tematem odsyłamy na łamy naszej encyklopedii.