Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2021, 10:58

autor: Gacek

Deathloop - wersja PC otrzymała pierwszą aktualizację, ale na poprawę wydajności trzeba jeszcze poczekać

Wydano pierwszy patch do Deathloop na PC, jednak aktualizacja naprawia tylko drobne błędy.

Deathloop wzbudziło zachwyt wielu recenzentów na całym świecie, jednak gracze nie są aż tak wniebowzięci – szczególnie ci planujący zabawę na PC. Okazało się bowiem, że produkcja ma wiele problemów z wydajnością, przez co nawet użytkownicy z dobrym sprzętem nie mogą w pełni cieszyć się nową pozycją od Arkane Studios. 16 września 2021 roku deweloperzy wypuścili na PC pierwszy update, który naprawia błąd związany z achievementami. Na patch poprawiający wydajność trzeba będzie jeszcze poczekać.

Wczorajsza aktualizacja usuwa błąd, który powodował, że gracze nie otrzymywali achievementów, mimo że wykonywali potrzebne do ich zdobycia czynności. Inną wprowadzoną zmianą jest dodanie lepszych opisów niektórych errorów, powodujących automatyczne zamknięcie gry. Deweloperzy napisali również, że są w trakcie badania zgłoszeń graczy, dotyczących nagminnego zacinania się produkcji. Osoby, które doświadczają tego błędu, mogą pomóc w jego naprawie i skontaktować się z obsługą klienta na stronie Bethesdy, wypełniając formularz z opisem napotkanych problemów. Arkane Studios nie ogłosiło żadnej przybliżonej daty wyjścia nowej aktualizacji – w oświadczeniu deweloperzy stwierdzili jedynie, że w bliżej nieokreślonej przyszłości powiadomią o następnych krokach.

Wygląda na to, że na razie lepiej poczekać z zakupem Deathloop na PC. Wielka szkoda, zważywszy na to, że gra wygląda na naprawdę ciekawą produkcję. Pozostaje liczyć na to, że twórcy szybko wypuszczą większy update i użytkownicy wszystkich platform będą mogli w pełni cieszyć się grą.