Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2021, 10:49

Pecetowa wersja Deathloop w ogniu krytyki; „optymalizacja to koszmar”

Wygląda na to, że posiadacze pecetów powinni poważnie zastanowić się nad zakupem Deathloop. Wydanie PC gry studia Arkane trapią liczne problemy.

W SKRÓCIE:
  • Pecetowa wersja Deathloop spotkała się z dużą krytyką ze strony graczy.
  • Produkcja ma cierpieć z powodu kiepskiej optymalizacji.
  • Wpływa to na recenzje użytkowników na Steamie, z których tylko 62% jest pozytywnych.

Deathloop to kolejny wielki sukces Arkane Studios. Gra zebrała entuzjastyczne recenzje, których średnia w przypadku wydania na konsolę PS5 wynosi imponujące 88/100. Niestety francuscy deweloperzy najwyraźniej trzymają się przy tym swojej tradycji, zgodnie z którą edycja pecetowa prezentuje o wiele niższy poziom. Podobnie jak w przypadku Prey oraz Dishonored 2, wersję PC trapią liczne problemy.

Szczególnie wiele głosów zawiedzionych graczy znaleźć możemy na Steamie. Aktualnie Deathloop zbiera na platformie Valve mieszane oceny (62% pozytywnych recenzji użytkowników). Wśród komentarzy pojawia się wiele narzekań na stan techniczny gry. Niektórzy uważają, że obecnie produkcja studia Arkane jest niegrywalna.

Po dwugodzinnej rozgrywce otrzymuję wiadomość o crashu za każdym razem, gdy próbuję wczytać grę, więc nie mam możliwości kontynuowania zabawy. Ogarnijcie się Arkane. Kocham wasze gry, ale ta powinna być bardziej dopracowana. Czas dokonać zwrotu i poczekać aż znajdzie się w promocji.

- Guncaliber

Ta gra cierpi z powodu mikrozacięć nawet w przypadku posiadania sprzętu lepszego niż rekomendowany. Zacięcia te potrafią wpłynąć na celność w trakcie rozgrywki. Odradzałbym więc zakup portu PC, dopóki nie otrzyma on odpowiednich aktualizacji.

- Muddrox

Gra jest świetna, ale optymalizacja to koszmar. Okropnie się zacina nawet na RTX 3070 Ti w rozdzielczości 1080p z ostatnimi aktualizacjami i wyłączonym RTX. To jakiś problem z silnikiem. Na razie zażądam zwrotu i pomyślę nad powrotem za jakiś czas.

- Rox

Nie mogę nawet rozpocząć gry. Jestem w stanie przejść przez wszystkie opcje, ale w momencie, gdy je zatwierdzam gra się minimalizuje i powiadamia mnie, że brakuje wolnego miejsca. Mam na dysku 300 GB niezajętej przestrzeni, więc jedyne co mogę powiedzieć to, że jest to zwykły bałagan w momencie premiery i lepiej trzymać się od tej gry z daleka, dopóki nie zostanie naprawiona.

- Ace Wolfgang

Wygląda na to, że aktualnie posiadacze pecetów powinni poważnie przemyśleć zakup Deathloop, gdyż może wiązać się to z wieloma problemami. W lepszej sytuacji są posiadacze PS5. Konsolowa wersja gry nie mierzy się bowiem z wymienionymi powyżej błędami. Pozostaje mieć nadzieję, że podobnie jak w przypadku poprzednich gier studia, ich najnowsza produkcja również otrzyma szybkie aktualizacja, które poprawią sytuację.