Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2021, 09:27

autor: Adrian Werner

Deathloop podbił Steam pomimo problemów technicznych na PC

Na Steamie ubiegły tydzień należał do debiutującego Deathloop. Bardzo dobrą premierę zaliczyła także polska gra Timberborn.

W SKRÓCIE:
  1. wyśmienity debiut Deathloop,
  2. udana premiera polskiego Timberborn,
  3. nadal wysoka sprzedaż Tales of Arise i Naraka: Bladepoint.

Jak w każdy poniedziałek, udostępniono listę największych (według przychodów) bestsellerów Steam poprzedniego tygodnia. Wyśmienity debiut zaliczyła gra Deathloop – dwie różne edycje najnowszej produkcji studia Arkane zajęły pierwsze i trzecie miejsce w zestawieniu.

Sukces ten osiągnięty został pomimo nie do końca udanej premiery. Gra na PC zadebiutowała z wieloma problemami technicznymi i słabą optymalizacją, ale jak widać, pozostałe elementy produkcji to wynagradzają, bo na Steamie 72% ocen użytkowników jest pozytywnych.

Nadal wyśmienicie sprzedaje się Tales of Arise. W poprzednim zestawieniu produkcja zajęła pierwsze miejsce, a w tym znalazła się na drugim. Ponadto udany debiut, bo na siódmej pozycji, zaliczyła polska strategia ekonomiczna Timberborn. Gra spotkała się także z ciepłym przyjęciem. Na Steamie aż 94% ocen użytkowników jest pozytywnych, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny” odbiór projektu.

Na koniec warto zwrócić uwagę na ciągle doskonałą sprzedaż gry Naraka: Bladepoint, która obroniła czwarte miejsce. Przez chwilę wydawało się, że produkcja wyhamowuje pod względem popularności, ale była to jedynie chwilowa zadyszka. W ubiegłym tygodniu projekt ustanowił bowiem nowy rekord aktywności na poziomie 157 267 osób bawiących się jednocześnie.

  1. Recenzja Deathloop
  2. Poradnik do gry
  3. Oficjalna strona gry

Największe hity Steam minionego tygodnia (wg przychodu):

#

Produkt:

1.

Deathloop (edycja standardowa)

2.

Tales of Arise

3.

Deathloop (edycja Deluxe)

4.

Naraka: Bladepoint

5.

Red Dead Redemption 2

6.

NBA 2K22

7.

Timberborn

8.

Zestaw VR Valve Index

9.

New World

10.

Valheim

E3 2021