Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2021, 15:27

autor: Ness

Twórca Diablo II: Resurrected o kontrowersjach wokół Blizzarda

Rob Gallerani ze studia Vicarious Visions, które obecnie pracuje nad Diablo II: Resurrected, wypowiedział się na temat tego, jak sytuacja w Blizzardzie wpłynęła na jego studio oraz kształt nadchodzącej gry.

Po szeregu afer i kontrowersji, jakie narosły wokół Activision Blizzard, gracze wezwali do bojkotu wszystkich gier kalifornijskiej firmy, w tym długo oczekiwanego remake’u Diablo II. Będzie to pierwsza produkcja, która zostanie wydana po tym, jak spółka została pozwana przez stan Kalifornia. W rozmowie z serwisem Axios dyrektor artystyczny Diablo II: Resurrected Rob Gallerani wypowiedział się na temat jej problemów. Gallerani jest członkiem zespołu Vicarious Visions, który został przeniesiony do Blizzarda w styczniu br., przez co studio nie jest brane pod uwagę przez sąd.

Twórca Diablo II: Resurrected o kontrowersjach wokół Blizzarda - ilustracja #1
Rob Gallerani – dyrektor artystyczny Diablo II: Resurrected i wieloletni pracownik Vicarious Visions.

Zdaniem twórcy wszystkie wiadomości na temat zarzutów w stronę Blizzarda były bardzo niepokojące i spowodowały, że zarząd jego studia przeprowadził rozmowy z pracownikami. Mimo że nie wpłynęła żadna skarga, a członkowie zespołu wypowiadali się w pozytywnym tonie o swojej pracy, to sytuacja wewnątrz firmy jest dalej monitorowana.

Pytany o to, co mają zrobić gracze, którzy wahają się nad zakupem Resurrected, Gallerani odpowiedział zdawkowo:

Ludzie powinni zrobić to, co uważają za słuszne.

W wyniku kontrowersji związanych z Blizzardem zawartość Diablo II: Resurrected musiała zostać prześwietlona pod kątem wszelkich problematycznych nazw oraz zwrotów, jednak zdaniem członka Vicarious Visions nic nie zostało usunięte z oryginalnej gry.