Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 czerwca 2017, 10:27

autor: Adrian Werner

Dead by Daylight - sprzedaż przekroczyła 1,8 mln sztuk

Studio Behaviour Interactive i firma Starbreeze poinformowały, że sprzedaż pecetowej wersji gry Dead by Daylight przekroczyła 1,8 mln egzemplarzy. Wyniki produkcji bez wątpienia jeszcze sporo wzrosną, gdyż przedwczoraj trafiła ona na konsole Xbox One i PlayStation 4.

Gra okazała się sporym sukcesem i raczej szybko nie straci pozycji lidera w swojej kategorii. - Dead by Daylight - sprzedaż przekroczyła 1,8 mln sztuk - wiadomość - 2017-06-22
Gra okazała się sporym sukcesem i raczej szybko nie straci pozycji lidera w swojej kategorii.

Ludzie ze studia Behaviour Interactive mają powody do zadowolenia. Zespół właśnie pochwalił się, że udało się sprzedać 1,8 mln egzemplarzy Dead by Daylight, czyli asymetrycznej gry sieciowej zainspirowanej filmowymi horrorami. Ten imponujący wynik udało się wypracować w ciągu roku od premiery, gdyż produkcja trafiła do sprzedaży 14 czerwca 2016 r. Autorzy obecnie świętują pierwsze urodziny swojego dzieła i każdego dnia organizowane są nowe wyzwania dla graczy.

Warto dodać, że liczba 1,8 mln sprzedanych egzemplarzy dotyczy wyłącznie wersji pecetowej. Gra doczekała się także edycji konsolowych, ale trafiły one na rynek dopiero przedwczoraj i nie zostały wliczone do wspomnianego wyniku.

Przypomnijmy, że Dead by Daylight to sieciowa gra akcji dla pięciu graczy. Jeden z nich wciela się w nadludzko wytrzymałego mordercę, a pozostali kierują próbującymi przeżyć noc ofiarami. Od dnia premiery produkcja doczekała się sporego zestawu dodatków DLC, oferujących nowe postacie i mapy. Wersje konsolowe posiadają wszystkie wydane do tej pory rozszerzenia.

Warto wspomnieć, że asymetryczne gry multiplayer wzorowane na filmowych horrorach zrobiły się obecnie całkiem modne, ale wszystko wskazuje na to, że Dead by Daylight zachowa na razie pozycję lidera w tej kategorii. Pod koniec maja do sprzedaży trafiło co prawda Friday the 13th: The Game, ale produkcja rozczarowała kiepskim stanem technicznym i skromną zawartością. W kolejce na premierę czeka jeszcze Last Year, ale na razie nie wiadomo, kiedy gra trafi do sprzedaży.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach