Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 6 stycznia 2013, 15:00

Darmowe Perełki - 6 stycznia 2013 roku

Przed wami najnowszy przegląd najciekawszych gier freeware. Znajdziecie tu darmowe gry (w tym również te przeglądarkowe) które potrafią dostarczyć wiele zabawy, ale również ruszą nawet na najsłabszych netbookach. Ten przegląd obejmuje dni od 31 grudnia 2012 r do 6 stycznia 2013 r.

Witajcie w kolejnym przeglądzie gier darmowych. Znajdziecie w nim zestawienie najciekawszych tytułów freeware (także tych przeglądarkowych) z ostatnich dni. Pomogę Wam odkryć produkcje, które nie tylko zapewniają masę zabawy, ale najczęściej posiadają również tak niskie wymagania sprzętowe, że nawet proste netbooki nie będą miały problemów z ich udźwignięciem.

Darmowe Perełki - archiwum poprzednich artykułów z cyklu

Moonshades

Zaczynamy od ambitnego przeglądarkowego RPG Moonshades. Gra jest  dungeon crawlerem w stylu Eye of Beholder, Dungeon Master czy zeszłorocznego Legend of Grimrock. Grafika jest w pełni trójwymiarowa, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a ruch odbywa się w sposób skokowy. Projekt wciąż jest w dosyć wczesnej fazie produkcji, ale już teraz zapewnia masę doskonałej zabawy.

Killer Escape

Fanów przygodówek zainteresować powinna gra Killer Escape. Wcielamy się w nieszczęśnika porwanego przez seryjnego mordercę. Ten potwór w ludzkiej skórze zamyka nas w klatce i zapowiada, że wkrótce się nami zajmie. Naszym zadaniem jest znalezienie sposoby ucieczki zanim prześladowca powróci. Gra należy do gatunku escape the room i jest to jego najlepszy przedstawiciel w jakiego miałem przyjemność zagrać od dłuższego czasu. Atmosfera wręcz wylewa się z ekranu, do eksploracji jest sporo ładnie wykonanych pomieszczeń i przede wszystkim zagadki są bardzo logiczne oraz dobrze wplecione w fabułę. Co ciekawe, autor wypuścił również darmową wersję na Androida.

Pokemon Tower Defense 2: Generations

Z kolei  Pokemon Tower Defense 2: Generations to fanowski spin-off popularnej serii firmy Nintendo.  Gra łączy mechanikę pierwowzoru z elementami strategicznego tower defense. Eksplorujemy więc świat, chwytamy potworki, szkolimy je, a następnie za ich pomocą prowadzimy bitwy, w tym również te defensywne. Całośc jest bardzo rozbudowana i oferuje intrygujący tryb fabularny.  Korzystanie z zapisu stanu gry wymaga rejestracji, ale nie ma tu żadnych mikropłatności. 

Techno King

Natomiast Techno King to zwariowana strzelanka autorów niezwykle popularnego Super Crate Box. Tokio zostaje zaatakowane przez armię mechów i naszym zadaniem jest powstrzymać najeźdźców.  Zabawa nie polega jednak jedynie na niszczeniu wrogich robotów. Aby odnieść zwycięstwo konieczne jest również zrównanie z ziemią własnego miasta, gdyż jedynym sposobem na zagwarantowanie, że obcy nie zniszczą Tokio, jest dokonanie tego samego przed nimi.

Oh Snow

Miłośnicy platformówek powinny wypróbować Oh Snow. Wcielamy się w puchatego Yeti, którego goni złośliwa kula śniegowa. Jest ona szybsza od nas, ale skuteczną ucieczkę ułatwia fakt, że nasz prześladowca podlega również większej bezwładności. Ponadto reaguje ona na każdy nasz ruch, co pozwala wykorzystać ją do niszczenia przeszkód i zabijania wrogów.

Where is 2013?

Na koniec zostawiliśmy sobie Where is 2013?, czyli nową przygodówkę naszego rodaka Mateusza Skutnika. Gra przenosi nad do świata po apokalipsie atomowej. Naszym zadaniem jest zgromadzenie przedmiotów potrzebnych do przywrócenia elektryczności. Jak zwykle w produkcjach tego autora otrzymujemy pełną ciekawie przemyślanych zagadek i przepięknie wykonaną grę, w której intrygującą atmosferę pomaga budować klimatyczna muzyka.  Dla fanów przygodówek pozycja absolutnie obowiązkowa.