Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2018, 11:55

autor: Adrian Werner

Dark Souls Remastered - obejrzyj gameplay z Nintendo Switch

Na konwencie PAX East udostępniono demo Dark Souls: Remastered w wersji na konsolę Nintendo Switch, dzięki czemu do sieci trafiły zapisy rozgrywki z tego wydania.

DARK SOULS: REMASTERED W SKRÓCIE:
  1. Deweloper remastera: QLOC/Virtuos
  2. Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  3. Gatunek: RPG
  4. Platformy: PC, XONE, PS4, Switch
  5. Data premiery: 25 maja 2018 r.

Trwający obecnie w Bostonie konwent PAX East stał się dla deweloperów okazją do zaprezentowania po raz pierwszy kilku wyczekiwanych gier w wersjach na konsolę Nintendo Switch. Pisaliśmy już o obszernym zapisie rozgrywki z Wolfenstein II: The New Colossus, ale warto także zwrócić uwagę na materiały z Dark Souls: Remastered.

Niestety, w tym przypadku deweloperzy nie dali możliwości nagrywania wideo bezpośrednio z konsoli Nintendo Switch i pozwolono jedynie filmować ekrany. Trudno więc ocenić, jak prezentować się będzie oprawa graficzna w porównaniu z wersjami na inne platformy. Mimo to warto obejrzeć materiały przygotowane przez serwis IGN, gdyż pokazują one grę zarówno w trybie stacjonarnym, jak i przenośnym. Do tego redaktorzy, którzy mieli okazję wypróbować tę wersję, zgodnie twierdzą, że sterowanie nie sprawia żadnych większych problemów.

Dark Souls: Remastered na Switch ma zaoferować gorszą grafikę niż edycje na PlayStation 4 i Xboksa One, ale lepszą niż pierwsze wydania konsolowe z 2011 roku. Na najnowszej platformie firmy Nintendo gra działać będzie w rozdzielczości 720p w trybie przenośnym i w 1080p w stacjonarnym. W obu przypadkach mamy otrzymać 30 klatek na sekundę.

Przypomnijmy, że Dark Souls: Remastered ukaże się 25 maja tego roku na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Użytkownicy ostatniej z tych platform będą mogli także nabyć figurkę amiibo wojownika znanego jako Solaire z Astory. Zeskanowanie jej kodu pozwoli nam wykonywać w grze gest hołdu złożonego słońcu.

  1. Oficjalna strona gry