Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 września 2011, 09:55

autor: DogGhost

Dalszy ciąg problemów z amerykańską wersją gry Dead Island

Firma Deep Silver poinformowała, że że patch mający poprawić błędy wykryte w dniu amerykańskiej premiery gry Dead Island, może spowodować utratę zapisanych danych.

Osoby, które zakupiły grę Dead Island w USA za pośrednictwem platformy Steam nie mają łatwego życia. We wtorek informowaliśmy, że pomyłkowo na amerykańskich serwerach została udostępniona niedopracowana wersja testowa tej produkcji. Z kolei wczoraj firma Deep Silver ogłosiła, że patch, mający na celu usunięcie licznych niedoróbek, może spowodować utratę zapisanego stanu gry.

Dalszy ciąg problemów z amerykańską wersją gry Dead Island - ilustracja #1

„Próbowaliśmy każdej możliwej drogi, żeby uniknąć utraty danych przez graczy… Ta aktualizacja może spowodować niekompatybilność niewłaściwej wersji Dead Island, która została opublikowana, z nową, poprawioną”, ostrzegł wydawca. Jednocześnie firma zasugerowała rozwiązanie, które powinno pozwolić na uratowanie przynajmniej części zapisanych informacji. W tym celu, po wybraniu w menu nowej gry oraz bohatera, należy skorzystać z dodanej opcji wyboru rozdziału.

Dalszy ciąg problemów z amerykańską wersją gry Dead Island - ilustracja #2

Wszystkie osoby, które poczuły się pokrzywdzone całą tą sytuacją, mogą liczyć na pewną rekompensatę ze strony firmy Deep Silver. Nie wiemy jeszcze na czym będzie ona dokładnie polegać - informacje na ten temat powinny pojawić się do końca tygodnia.

Przypomnijmy, że gra Dead Island została stworzona przez polskie studio Techland. W Europie zadebiutuje jutro na pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. W naszym kraju tytuł ukaże się w kinowej polskiej wersji językowej.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun przygotowany specjalnie z okazji premiery Dead Island: