Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2012, 15:00

autor: Aver

Czołgi coraz popularniejsze – World of Tanks ma już 40 milionów użytkowników

Studio Wargaming.net poinformowało o przekroczeniu kolejnego magicznego progu pod względem liczby zarejestrowanych użytkowników. Obecnie jest ich 40 milionów. Pobito także rekord graczy uczestniczących w starciach wojsk pancernych na jednym serwerze.

Jeszcze kilka dni temu, wraz z premierą aktualizacji 8.0 do gry World of Tanks, donosiliśmy o 35 milionach zarejestrowanych uzytkowników w tej popularnej pozycji MMO. Dziś możemy ten wynik wrzucić pod gąsienice czołgów – studio Wargaming.net poinformowało, że liczba kont na jej serwerach wzrosła do 40 milionów.

Czołgi coraz popularniejsze – World of Tanks ma już 40 milionów użytkowników - ilustracja #1
Popularność World of Tanks wciąż rośnie

Ponadto gracze z Rosji poprawili grudniowy rekord liczby użytkowników jednocześnie biorących udział w zabawie na pojedynczym serwerze MMO. Wynosi on teraz 500 tys. osób.

Choć grze twórców z Mińska na Białorusi wciąż daleko do najpopularniejszej gry MMO – RuneScape, to wynik World of Tanks zasługuje ze wszech miar na uznanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że gra ukazała się zaledwie dwa lata temu i jest skierowana do węższej grupy odbiorców niż produkcja studia Jagex. Warto jednak zaznaczyć, że 40 milionów kont nie musi przekładać się na liczbę użytkowników biorących aktywny udział w grze.

Znaczący wzrost liczby założonych kont w World of Tanks można z pewnością przypisać dużym zmianom wprowadzonym w tytule wraz z aktualizacją 8.0, w ramach której dodano nowy system fizyki, ulepszono oprawę audiowizualną i interfejs, wzbogacono park maszyn, a także zmodyfikowano system kamuflaży oraz skorygowano balans rozgrywki.

„Blitzkrieg” – tak jednym słowem można opisać zwiększanie się liczby użytkowników w grze World of Tanks. W maju 2011 roku donosiliśmy o 3 milionach założonych kont. W sierpniu zeszłego roku było ich już prawie dwa razy więcej. W niecałe cztery miesiące wynik ten poprawiono niemalże czterokrotnie, osiągając zawrotną liczbę 18 milionów potencjalnych graczy. Niecały tydzień temu pisaliśmy z kolei o 35 milionach kont.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.