Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2012, 11:15

autor: Szymon "Hed" Liebert

World of Tanks dostał największą aktualizację (8.0). Polacy najliczniejsi w Europie

Wargaming wypuścił największą aktualizację do gry free-to-play World of Tanks. Łatka 8.0 to nowe czołgi i dziesiątki poprawek zwiększających realizm rozgrywki. W Polsce produkcja cieszy się sporą popularnością – ma już ponad milion zarejestrowanych kont.

Nowe czołgi, mnóstwo zmian i poprawek – to znajdziecie w aktualizacji do World of Tanks.

Firma Wargaming.net wypuściła największą aktualizację w historii gry World of Tanks, oznaczoną numerem 8.0. W skład tego pakietu wchodzą nowe czołgi oraz liczne poprawki rozgrywki, które zwiększają realizm. Globalnie gra może pochwalić się 35 milionami zarejestrowanych graczy. W Polsce kont World of Tanks utworzono już ponad milion, co podobno daje pierwsze miejsce w tej kategorii w Europie. Domyślamy się, że z tego wyliczenia Wargaming wykluczył Rosję, gdzie gra osiągnęła wyższy wynik dawno temu.

Łatka koncentruje się na zwiększeniu realistyczności zachowania czołgów oraz poprawieniu systemu fizyki. Gracze mogą spodziewać się nowego interfejsu, lepszej grafiki, adaptacyjnego kamuflażu oraz rozbudowanej minimapy. Do tego dochodzi możliwość wyboru trybu gry przed bitwą oraz transferowania doświadczenia na członków załogi. Nowe maszyny to 4 czołgi w drzewku rosyjskim oraz pierwszy brytyjski pojazd premium – Matilda Black Prince.

Popularność World of Tanks w Polsce:

  • 30% turniejów ESL jest wygrywanych przez Polaków,
  • w rosyjskiej lidze gwiazd bierze udział polska drużyna jako gość specjalny,
  • World of Tanks było najpopularniejszą grą w eliminacjach do warszawskiego finału World Cyber Games (6 października) – w kwalifikacjach zagrało w nią 700 z ponad 1100 osób.

Jak widać, popularność World of Tanks nie słabnie i gra nadal stanowi jeden z najważniejszych tytułów free-to-play na rynku. Siłą produkcji są ciekawa tematyka, dobre wykonanie oraz rozsądnie pomyślane mikrotransakcje. W końcu nigdzie indziej nie możemy powalczyć z innymi graczami za sterami dziesiątek różnych pojazdów pancernych. Zainteresowanych odsyłamy do strony oficjalnej Worlds of Tanks oraz naszej recenzji z ubiegłego roku.

Ostatnio temat World of Tanks był gorący w związku z licznymi blokadami, jakie Wargaming nakładało na graczy stosujących nieuczciwe zagrania. Kontrowersje wiążą się z tym, że część użytkowników potraktowanych w ten sposób twierdzi, że bany zostały przyznane niesłusznie. Z bardziej pozytywnych informacji warto wspomnieć o World of Tanks Generals, karcianej grze, którą zapowiedziano na targach Gamescom 2012.

  1. World of Tanks – strona oficjalna