Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2020, 15:45

autor: AlexB

Cyberpunk Red - premiera podręcznika znów przełożona

Cyberpunk Red, czyli nowa wersja popularnego papierowego systemu RPG, która będzie powiązana z nadchodzącym Cyberpunkiem 2077, zaliczy kolejne opóźnienie. Obecnie w planach jest wydanie podręcznika pod koniec lata.

Panująca obecnie na świecie epidemia koronawirusa niestety wpłynęła na premierę kolejnego dzieła. Tym razem chodzi o podręcznik Cyberpunk Red wydawany przez R. Talsorian Games. Ta nowa wersja popularnego papierowego systemu RPG, która ma być bezpośrednio powiązana z nadchodzącym Cyberpunkiem 2077, nie zadebiutuje jak wcześniej zakładano w czerwcu, lecz najprawdopodobniej dopiero pod koniec lata. Twórcy zaznaczają, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, termin ten może się jeszcze zmienić. Ich głównym celem jest bowiem dostarczenie produktu w najwyższej możliwej jakości.

Cyberpunk Red - premiera podręcznika znów przełożona - ilustracja #1
Epidemia koronawirusa wpłynęła również na premierę Cyberpunka Red.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwsze opóźnienie premiery Cyberpunka Red. Podobna sytuacja miała miejsce w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas poślizg tłumaczono chęcią dopracowania pewnych detali świata gry oraz strony artystycznej podręcznika.

Brak pełnego zestawu zasad Cyberpunka Red nie oznacza jednak, że nie można się jeszcze bawić z wykorzystaniem tego systemu. Na stronie DriveThruRPG znajdziecie zestaw startowy, zawierający opis świata, podstawową mechanikę, sześć gotowych postaci oraz kilka materiałów dodatkowych do użycia podczas sesji (wszystko to po angielsku). Obecnie można go zakupić za 10 dolarów (około 41 złotych). Gdy to zrobicie, potrzebujecie już tylko kostek i możecie ruszać na przygodę w mrocznym świecie przyszłości.

Cyberpunk Red - premiera podręcznika znów przełożona - ilustracja #2
Podstawowe zasady Cyberpunka Red są dostępne już od sierpnia.

Jeśli jednak nie czujecie się na siłach, by samemu wziąć udział w sesji papierowego RPG, to zawsze możecie obejrzeć, jak robią to inni. Niedawno na kanale RealmSmith pojawiła się rozgrywka, którą poprowadził sam Mike Pondsmith, czyli twórca Cyberpunka. Jednym z graczy był Matthew Lillard, aktor znany między innymi z nowego Twin Peaks oraz serii o przygodach Scooby'ego-Doo.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy R. Talsorian Games
  1. Oficjalna strona internetowa studia CD Projekt Red