Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2019, 15:55

autor: Bebop

Cyberpunk 2077 – projektant poziomów o opcjach wyboru płci i nagości

Projektant poziomów ze studia CD Projekt RED wyjaśnił, w jaki sposób będzie działać personalizacja płci w wyczekiwanej grze Cyberpunk 2077. Gracze sami stworzą postać, ale jej genitalia zależne będą od wybranego typu ciała. Dowiedzieliśmy się też paru innych ciekawostek.

Cyberpunk 2077 – projektant poziomów o opcjach wyboru płci i nagości - ilustracja #1
W Cyberpunku 2077 będzie można połączyć męski wygląd z kobiecym głosem.
W SKRÓCIE:
  1. postacie będą się zwracać do gracza tylko po imieniu;
  2. w kreatorze dowolnie połączymy różne sylwetki i głosy, ale genitalia bohatera zależne będą od wybranego typu ciała;
  3. romans z Johnnym Silverhandem nie będzie możliwy.

Podczas tegorocznej edycji targów Tokyo Game Show redakcji serwisu VGC (Video Games Chronicle) udało się porozmawiać z Maxem Pearsem, który zajmuje się projektowaniem poziomów do Cyberpunka 2077. Deweloper zdradził kilka szczegółów dotyczących personalizacji głównego bohatera.

Podczas kreacji własnego alter ego gracze w dowolny sposób powiążą ze sobą męskie i żeńskie sylwetki oraz głosy. Jednak już genitalia postaci zdefiniowane będą przez wybrany typ budowy ciała. Zostanie to uwidocznione również w rozgrywce.

W grze będzie można romansować, a co za tym idzie, także inicjować zbliżenia seksualne. W produkcji nie zobaczymy za to cenzury, więc wszystkie partie intymne będą dobrze widoczne. Podczas zabawy żadna z postaci nie będzie jednak odnosić się do płci protagonisty. Główny bohater zawsze nazywany będzie po prostu „V”.

Deweloper zdradził też informację, która zapewne zasmuci część fanów Keanu Reevesa: romans z Johnnym Silverhandem nie będzie możliwy.

Cyberpunk 2077 – projektant poziomów o opcjach wyboru płci i nagości - ilustracja #2
CD Project RED nie pozwoli graczom poderwać Keanu Reevesa.

Warto wspomnieć, że stoisko popularnych „Redów” na Tokyo Game Show cieszy się sporym zainteresowaniem. Na Twitterze aż roi się od kolejnych wpisów osób zachwyconych motocyklem, który reklamuje Cyberpunka 2077. Wśród nich znaleźli się m.in. Hideo Kojima oraz Keanu Reeves.

Premiera Cyberpunka 2077 zaplanowana jest na 16 kwietnia 2020 roku. Pozycja zadebiutuje na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, w planach jest także wydanie jej na platformie streamingowej Google Stadia.

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Wszystko o Cyberpunk 2077
  3. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować