Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 sierpnia 2020, 12:55

Cyberpunk 2077 - gracze proszą o oficjalną książkę kucharską

W trakcie niedawnej rozmowy z twórcami gry Cyberpunk 2077 fani zapytali o możliwość wydania książki kucharskiej z przepisami ze świata produkcji. Niepewnej, ale entuzjastycznej odpowiedzi udzielił Miles Tost z CD Projekt RED.

Drugi odcinek Night City Wire przyniósł ze sobą garść szczegółów na temat Cyberpunka 2077. Niemniej część graczy postanowiła dowiedzieć się nieco więcej. Okazja nadarzyła się od razu po zakończeniu transmisji. Garść twórców ze studia CD Projekt RED z Pawłem Sasko na czele zorganizowała sesję pytań i odpowiedzi na Discordzie gry. Nagranie oraz transkrypcję z rozmowy zamieścił serwis Netrunner.

Cyberpunk 2077 - gracze proszą o oficjalną książkę kucharską - ilustracja #1
Fani liczą na opublikowanie przepisów kulinarnych ze świata Cyberpunka 2077.

W trakcie sesji (około 16 minuty na nagraniu) jeden z graczy zapytał o możliwość ukazania się… książki kucharskiej z przepisami ze świata Cyberpunka 2077. Miles Tost, starszy projektant poziomów w CD Projekt RED, przyjął tę propozycję entuzjastycznie, aczkolwiek stwierdził, że zapewne wcześniej za podobny projekt wezmą się użytkownicy serwisu YouTube. Gdy gracz żartobliwie zasugerował, by Tost zapytał swojego szefa o zgodę, projektant przyznał, że w końcu udało im się z krzesłem (czym nawiązał do fotelu dla graczy z motywem Cyberpunka 2077 od firmy Secretlab).

Wbrew pozorom, pomysł nie jest zupełnie absurdalny. Oficjalne książki kucharskie otrzymali fani takich serii, jak Destiny oraz Overwatch. Również w przypadku Cyberpunka 2077 znalazłoby się kilka przepisów, które fani mogliby chcieć wypróbować. Weźmy na przykład Silverhand Drink, koktajl inspirowany Johnnym Silverhandem, który zamówił Jackie na jednym z pokazów rozgrywki. Miles Tost zdradził, że napój przygotował entuzjasta koktajli z CD Projekt RED, a także podzielił się legendą jego powstania w świecie Cyberpunka 2077. Jak stwierdził, Johnny Silverhand miał kiedyś spróbować klasycznej tequili, ale nie przypadła mu ona do gustu, dopóki nie dodał do niej piwa. Twórca śmiał się też, że w przepisach zapewne nie zabrakłoby szczurów.

Pomijając gastronomię, większa część sesji skupiła się na kulisach produkcji. Poruszono też kwestię tożsamości Takemury (Tost odmówił komentarza), jak również obecności stref z zakazem używania broni (jest ich parę). Oczywiście padło też pytanie możliwość personalizacji genitaliów, aczkolwiek w tym momencie projektant uznał za stosowne de facto zakończyć sesję.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 19 listopada na komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. W planach jest też wydanie na platformy dziewiątej generacji: PlayStation 5 oraz Xboksa Series X.