Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2012, 21:45

autor: Hed

Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED ujawnia nowe szczegóły gry

Otwarty świat, intrygi, wycieczki w rzeczywistość wirtualną – taki będzie Cyberpunk 2077. Na specjalnej konferencji CD Projekt RED opowiedział o swojej nowej grze i nowościach w sklepie GOG.

Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED ujawnia nowe szczegóły gry - ilustracja #1
Cyberpunk 2077 to oficjalny tytuł nowej gry firmy CD Projekt RED.

Firma CD Projekt RED ujawniła na zakończonej przed chwilą konferencji nowe informacje o projekcie Cyberpunk, który w końcu otrzymał oficjalny tytuł. Gra powstająca na licencji znanego systemu fabularnego będzie znana jako Cyberpunk 2077. Chociaż do premiery zostało dużo czasu, już teraz możemy powiedzieć, jak mniej więcej będzie wyglądała rozgrywka. Na konferencji podjęto też temat sklepu GOG, który wzbogacił się o ofertę dla komputerów Mac.

Cyberpunk

Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED ujawnia nowe szczegóły gry - ilustracja #2

Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt, podziękował fanom za olbrzymie zainteresowanie grą Cyberpunk, teraz znaną jako Cyberpunk 2077. Sam tytuł ujawniono w teaserze, który, jak zasugerował Iwiński, zawiera kilka dodatkowych wskazówek. Na scenie pojawił się Mike Pondsmith, twórca systemu, na którym oparty cały projekt. Czego można się po nim spodziewać? Dowiedzieliśmy się następujących rzeczy:

  1. Cyberpunk będzie sandboksem z otwartym światem. Główną lokacją w grze stanie się miasto Night City, metropolia znana z papierowej wersji uniwersum. Oczywiście odwiedzimy także rzeczywistość wirtualną, która podobno będzie bardzo istotnym elementem rozgrywki (szczegóły poznamy w przyszłości).
  2. W grze pojawi się rozbudowany edytor postaci, w którym wybierzemy między innymi „rolę”, czyli cyberpunkowy odpowiednik klasy. To miła odmiana po Wiedźminie, gdzie CD Projekt RED nie mógł oczywiście dać graczom takiej możliwości. Produkcja ma bazować na zasadach ze swojego papierowego pierwowzoru – pozwolą one zbudować dobry system walki.
  3. Intrygi, dobrze napisane dialogi, trudne wybory – tych cech w Cyberpunk 2077 na pewno nie zabraknie. Nadrzędnym motywem będzie nie sama technologia, ale to jak używają jej ludzie. Gra będzie koncentrowała się na opowiedzeniu historii zawartej w głównej przygodzie. Mimo tego, będzie można jednak odłożyć ją na późnej i zająć się innymi wyzwaniami. Zawartości nie zabraknie.
  4. Dialogi to istotny element Cyberpunk, więc można spodziewać się, że twórcy poświęcą im sporo czasu. Wiadomo na pewno, że w konstruowaniu wyborów moralnych autorzy chcą unikać prostych podziałów na odpowiedzi dobre i złe.
  5. Duży arsenał, ulepszeń, implantów i gadżetów pokazujących 50 lat rozwoju technologicznego – tego na pewno nie zabraknie. W grze będziemy mogli prześledzić historię ludzkości na przykładzie zmian w technologii.
  6. Cyberpunk jest systemem niemłodym i trochę się zestarzał – autorzy mają tego świadomość i podkręcą kilka elementów, aby uniwersum było bardziej prawdziwe. Z tego względu akcję gry umiejscowiono w 2077 roku.
  7. Udział Pondsmitha w projekcie jest ważny – jego zespół jest zaangażowany w sposób twórczy w cały projekt. Pondsmith pomaga poszerzać uniwersum i jest otwarty na nowe pomysły.

I to wszystko, co wiemy o cyberpunkowej grze firmy CD Projekt na ten moment. Więcej informacji poznamy na poświęconym jej blogu. Zajrzyjcie też jutro na gry-online.pl, bo będziemy mieli dla Was obszerniejszą zapowiedź z paroma nowymi informacjami.

GOG – Mac

Sklep ze starszymi tytułami, Good Old Games, doczekał się poważnej nowości – oficjalnego wsparcia dla komputerów Mac. Użytkownicy tej platformy dostali takie klasyki pecetowe jak Syndicate, Theme Hospital, Dungeon Keeper, czy Crusader: No Remorse. W ofercie nie brakuje też tytułów świeżych – na przykład The Witcher, Machinarium, czy FTL.

W dniu dzisiejszym GOG ma 50 gier na Maki, z czego 28 pojawiło się na tej platformie po raz pierwszy. Ważne jest to, że kupując daną produkcję otrzymamy automatycznie wersje na obie platformy: PC oraz Mac. Sklep przygotował specjalną wersję aplikacji do ściągania na sprzęt Apple. Dlaczego warto sprawdzić GOG na komputerach Apple? Bo platforma dostaje na starcie 8 darmowych tytułów oraz specjalne oferty na sześć kultowych gier.

GOG – urodziny i nowe gry

GOG ma cztery lata i doczekał się 462 gier, zawierających 59 GB dodatków. Z okazji urodzin CD Projekt wraz z firmą Interplay przygotował niespodziankę. Chodzi o promocję, dzięki której można kupić pakiet gier wydawcy za dowolną kwotę lub wszystkie 32 tytuły za 34,99 dolarów. Firma wspomniała też o kompatybilności klasyków z systemem Windows 8. Podobno większość gier działa na nim świetnie. Pewność w tej sprawie będzie można mieć dopiero po premierze nowych „okienek”.

Cyberpunk 2077 - CD Projekt RED ujawnia nowe szczegóły gry - ilustracja #3

Na konferencji ujawniono trzy nowe produkcje, jakie trafią na platformę. Pierwsza z nich to Puddle, gra logiczna oparta na systemie płynów, która jest dostępna od dzisiaj w specjalnej cenie 7,99 dolarów. Drugim tytułem jest Giana Sisters: Twisted Dreams – premiera odbędzie się 23 października. GOG ma w zanadrzu także Chaos on Deponia, kontynuację przygodówki, która pojawi się 6 listopada (19,99 dolarów). Pre-order kosztuje 13,99 dolarów lub 23,99 dolarów w pakiecie z pierwszą częścią serii.

Wiedźmin 2 i REDkit

CD Projekt sprzedał 2 miliony egzemplarzy Wiedźmina 2 na PC i Xboksie 360. Ta liczba na pewno zwiększy się w najbliższych godzinach, bo produkcja trafiła właśnie na komputery Mac.

Sporo miejsca poświęcono REDkit, czyli zestawowi narzędzi do budowania własnych tytułów RPG. Za jego pomocą z łatwością stworzymy świat rodem z Wiedźmina 2 (korzystając zresztą z wykorzystanych w nim elementów) Zaludnienie go postaciami i wypełnienie zadaniami ma podobno być niezwykle łatwe. Udowodniono to w krótkim materiale wideo – narzędzia pozwalają na manipulowanie terenem, zmianę oświetlenia, pisanie dialogów i granie bezpośrednio z edytora.

REDkit pojawi się w pierwszej połowie 2013 roku za darmo dla fanów Wiedźmina. Wczesne wersje aplikacji otrzymali już wybrani członkowie społeczności.