Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1PC
Okładka Crusader: No Remorse (PS1)
OkładkaCrusader: No Remorse (PS1)

Crusader: No Remorse

Osadzona w przyszłości, izometryczna gra akcji stworzona przez twórców cyberpunkowego System Shock’a.

Akcji | science fiction | widok izometryczny | Xbox Game Pass | EA Play

Crusader: No Remorse Premiera

24paź1995

PC

1mar1997

PS1

Gry podobne do Crusader: No Remorse

Diablo

Re-Loaded

Futurystyczna gra akcji rozgrywająca się w dystopijnym XXII wieku, przedstawiająca przebieg wydarzeń za pomocą rzutu izometrycznego. Tytuł został przygotowany przez programistów z firmy Origin na komputery osobiste i po roku doczekał się sequela zatytułowanego Crusader: No Regret.

Fabuła

Główny bohater jest żołnierzem działającym na zlecenie Światowego Konsorcjum Ekonomicznego (WEC), a jego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie aktom terrorystycznym, dokonywanym w siedzibach organizacji przez lokalny Ruch Oporu. Podczas jednej z rutynowych misji oddział protagonisty zostaje zmasakrowany przez mechy należące do jego mocodawcy. Jest on jedyną osobą, której udaje się ujść z życiem. Pałający rządzą zemsty najemnik przystępuje do zwalczanych przez niego wcześniej rebeliantów w celu pomszczenia poległych towarzyszy i ukarania zdrady.

Mechanika

Program oferuje kilkanaście rozbudowanych misji rozgrywanych w widoku izometrycznym, w których głównym zadaniem gracza jest wysadzanie wskazywanych przez nowych mocodawców obiektów oraz ratowanie kluczowych dla fabuły gry postaci. Budynki WEC pełne są rozmaitego sprzętu, który można do woli dewastować. W odwiedzanych lokacjach nie brakuje bezbronnych techników, wrogich żołnierzy wykorzystujących rozmaite uzbrojenie oraz potężnych robotów. Do dyspozycji gracza twórcy oddali interesujący arsenał, składający się z karabinów maszynowych, strzelb, wyrzutni rakiet, czy nawet działek mikrofalowych i plazmowych. Ważnym aspektem rozgrywki jest przeszukiwanie baz i zabitych przeciwników, dzięki czemu można zdobyć pieniądze niezbędne na zakup amunicji w siedzibie Ruchu Oporu.

Kwestie techniczne

Gra na PC i PS1 charakteryzowała się, jak na czasy swojego wydania, znakomitą oprawą graficzną przygotowaną w wysokiej rozdzielczości. Produkcja została stworzona na bazie silnika graficznego gry Ultima VIII: Pagan, jednakże poddanym dużej modyfikacji, aby móc sprostać szybkiej akcji przedstawionej na ekranie.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,7 / 10 na podstawie 121 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crusader: No Remorse: 16+

Crusader: No Remorse Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • PC 486DX2 66MHz
  • 8MB RAM
  • VGA
PC
PS1