Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 kwietnia 2013, 12:35

autor: Hed

CryEngine 3 realistyczny jak nigdy – nowe demo na silniku studia Crytek

CryEngine 3 to wszechstronny silnik, przy pomocy którego można tworzyć wiele różnych środowisk. Udowadnia to filmik francuskiej firmy Enodo, zajmującej się realizowaniem wirtualnych przestrzeni dla zastosowań biznesowych.

Francuska firma użyje CryEngine 3 do tworzenia wirtualnych przestrzeni dla biznesu. - CryEngine 3 realistyczny jak nigdy – nowe demo na silniku studia Crytek - wiadomość - 2013-04-24
Francuska firma użyje CryEngine 3 do tworzenia wirtualnych przestrzeni dla biznesu.

Francuska firma Enodo opublikowała ciekawe demo technologiczne na silniku CryEngine 3, które stara się stworzyć w miarę realistyczne środowiska – zarówno naturalne, jak i wykreowane przez człowieka. Od razu zaznaczamy, że Enodo nie zajmuje się produkowaniem gier, a realizowaniem interaktywnych trójwymiarowych środowisk na użytek firm zewnętrznych. Mimo tego, jest to ciekawe spojrzenie na możliwości technologii niemieckiego studia Crytek.

Materiał trwa niecałe trzy minuty i pokazuje szereg przeróżnych lokacji – od sawanny, po której hasają słonie i inne zwierzęta, aż po tereny zurbanizowane. Miasto pokazano zresztą w różnych ujęciach i warunkach pogodowych. Nie zabrakło też imponujących wnętrz, a nawet motywu motoryzacyjnego. Firma odpowiadająca za demo chciała udowodnić, że przy pomocy technologii studia Crytek da się realizować kompleksowe i zróżnicowane projekty.

Z opisu filmu można wywnioskować, że wszystko, co oglądamy na ekranie jest generowane w czasie rzeczywistym. Celem Enodo jest „połączenie dwóch światów” i „projektowanie wirtualnych rzeczywistości dla prawdziwych zastosowań biznesowych”. Mówiąc inaczej, firma chce wykorzystać mechanizmy i elementy rodem z gier wideo w projektach przemysłowych. Przykłady konkretnych prac Enodo można znaleźć na stronie tego przedsiębiorstwa.

Enodo nie ma bezpośredniego związku z grami, ale demo nieźle wpisuje się w popularne ostatnio chwalenie się grafiką, wynikające z tego, że wkrótce przejdziemy na kolejną generację konsol (reprezentowaną przez PlayStation 4 oraz następnego Xboksa). W ostatnich miesiącach podobne dema pokazali Epic Games, Konami, Square Enix czy chociażby sam Crytek. Na festiwalu Digital Dragons widzieliśmy też prezentację Guerrilla Games na temat oświetlenia w Killzone: Shadow Fall.

  1. Oficjalna strona Enodo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.