Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lipca 2019, 08:45

Control od Remedy przejdziemy w 15-20 godzin

Producenci z Remedy Entertainment w wywiadzie dla GamingBolt podzielili się informacją na temat czasu przejścia gry Control. Nowy tytuł twórców przygód Alana Wake'a i Maxa Payne'a zaoferuje 15-20 godzin rozgrywki.

Control zapewni rozgrywkę na kilkadziesiąt godzin? - Control od Remedy przejdziemy w 15-20 godzin - wiadomość - 2019-07-08
Control zapewni rozgrywkę na kilkadziesiąt godzin?

Remedy Entertainment zasłynęło ze stworzenia marek Max Payne czy Alan Wake. Na zeszłorocznych targach E3 firma zapowiedziała nowe IP - Control. Studio powszechnie kojarzone jest z tytułami skupionymi na rozgrywce dla pojedynczego gracza i wysokiej jakości narracji. Tym razem jednak deweloperzy (oprócz ciekawej historii) duży nacisk kładą na gameplay. Ma to sprawić, że w Control będzie więcej „gry w grze”, niż przykładowo w takim Alanie Wake’u. Naturalnym następstwem takiej sytuacji powinno być zatem wydłużenie czasu rozgrywki.

Serwis GamingBolt przeprowadził wywiad z reżyserem (Mikael Kasurinen) oraz projektantem narracji (Brooke Maggs) ze studia Remedy. W odpowiedzi na pytanie o długość rozgrywki, dziennikarze usłyszeli, że na ten moment trudno operować liczbami, szczególnie że to skomplikowana i trudna gra, którą można przejść na wiele sposobów. Dodali jednak, że powinno to być około 15-20 godzin (ukończenie wątku fabularnego i wykonanie kilku pobocznych misji). Taki czas przejścia produkcji wydaje się być satysfakcjonujący, tym bardziej, że twórcy obiecują różnorodność doświadczenia przy każdym kolejnym ogrywaniu.

Control to trzecioosobowa strzelanka science fiction, w której pokierujemy kobietą imieniem Jesse Faden. W momencie, gdy bohaterka udaje się do tajnej agencji w Nowym Jorku, budynek staje się celem inwazji paranormalnych mocy. Protagonistka nie będzie jednak bezbronna i dzierżąc nietypowy pistolet (służący nie tylko do strzelania, lecz także do między innymi telekinezy) rozprawi się z przeciwnikami. Największym „bajerem” gry mają być lokacje, które zostały zainspirowane brutalizmem, a ich kształty mają ulegać zmianie na naszych oczach.

Control trafi na półki sklepowe 27 sierpnia bieżącego roku. Produkcja ukaże się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Control
  2. Długi gameplay z Control z targów E3 2019