Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2019, 19:02

autor: Vergil

Długi gameplay z Control – nowej gry twórców Alana Wake'a

Zespół Remedy Entertainment przywiózł na targi E3 grę Control, której premiera odbędzie się za nieco ponad dwa miesiące. Trwający osiemnaście minut gameplay z tej produkcji prezentuje dynamiczną walkę, rozmowy oraz eksplorację surrealistycznych lokacji.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Na tegorocznych targach E3 nie mogło zabraknąć ekipy Remedy Entertainment, która przywiozła do Los Angeles Control – swoją nową strzelankę science fiction, wyróżniającą się za sprawą surrealistycznej stylistyki. Dzięki temu możemy spojrzeć na trwający osiemnaście minut gameplay opublikowany przez serwis GameSpot.

Powyższy fragment rozgrywki z Control rozpoczyna się od spokojnej rozmowy Jesse (głównej bohaterki) i woźnego pracującego w Najstarszym Domu (betonowym wieżowcu będącym miejscem akcji gry). Niedługo później sprawy nabierają tempa – protagonistka trafia do coraz dziwniejszych miejsc wypełnionych pułapkami i przeszkodami terenowymi, a także walczy z napotkanymi przeciwnikami.

Starcia prezentują się bardzo dynamicznie, a w ich trakcie będziemy robić użytek z futurystycznego pistoletu bohaterki (wyposażonego w kilka trybów działania) oraz mocy kinetycznych pozwalających Jesse na lewitację czy podnoszenie przedmiotów i miotanie nimi we wrogów przy pomocy telekinezy. Nie w każdej minucie zabawy serce będzie jednak bić mocniej – wygląda na to, że deweloperzy dadzą nam całkiem sporo okazji do ucięcia sobie pogawędki z innymi pracownikami Federalnego Biura Kontroli.

Na osobną wzmiankę zasługuje jeszcze oprawa graficzna Control. Wrażenie robią nie tylko modele postaci oraz ich bogata mimika, lecz także efekty towarzyszące wymianie ognia czy wreszcie interaktywne otoczenie podatne na zniszczenia; warto zwrócić uwagę na fakt, że Jesse może nawet wyrywać tynk ze ścian, by ciskać nim w nieprzyjaciół.

Efekty towarzyszące starciom z przeciwnikami mogą się podobać. - Długi gameplay z Control – nowej gry twórców Alana Wake'a - wiadomość - 2019-06-13
Efekty towarzyszące starciom z przeciwnikami mogą się podobać.

Przypomnijmy, że Control zadebiutuje 27 sierpnia na pecetach, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Tytuł nie otrzyma w Polsce lokalizacji, a komputerowi gracze kupią go wyłącznie w Epic Games Store.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Control