Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 20:11

autor: Entelarmer

Poznaliśmy datę premiery gry Control

Oficjalny sklep Microsoft przypadkiem ujawnił datę premiery gry Control. Niewiele później informacja została potwierdzona przez studio Remedy Entertainment w rozmowie z serwisem Game Informer. Tytuł zadebiutuje 27 sierpnia na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

Nowa gra twórców Maxa Payne’a zadebiutuje pod koniec wakacji. - Poznaliśmy datę premiery gry Control - wiadomość - 2019-03-21
Nowa gra twórców Maxa Payne’a zadebiutuje pod koniec wakacji.

W ostatnim czasie wiele słyszeliśmy na temat Control, nowej produkcji studia Remedy Entertainment. Jednak wśród doniesień na temat ray-tracingu oraz platform docelowych na PC zabrakło istotnej informacji – dokładnej daty premiery. Na szczęście z pomocą przyszedł przypadek. Sklep Microsoftu omyłkowo udostępnił stronę gry z podanym terminem wydania na 27 sierpnia. Karta produktu szybko zniknęła, ale zdążyła wzbudzić zainteresowanie serwisu Game Informer, który zdecydował się wyjaśnić sprawę u źródła i skontaktował się z Remedy Entertainment. Deweloper rozwiał wszelkie wątpliwości – Control ukaże się 27 sierpnia na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Dotychczas jedyną informacją na ten temat były niedawne zapewnienia twórców, że Control zadebiutuje latem. Nie jest jasne, dlaczego podzielono się dokładną datą dopiero po przypadkowym jej ujawnieniu przez Microsoft. Być może twórcy mieli jeszcze pewne wątpliwości co do możliwości dotrzymania tego terminu, ale to chyba zbyt daleko idące spekulacje. Jakkolwiek by nie było, teraz pozostaje nam jedynie czekać na debiut gry.