Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2019, 20:27

autor: Vergil

Pierwszy gameplay teaser Chernobylite. Gra trafi na Kickstartera

Chernobylite, czyli polski survival horror, którego akcja zostanie osadzona w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia, otrzymał pierwszy materiał wideo z rozgrywki. Poza tym stojące za nim studio The Farm 51 zapowiada, że tytuł doczeka się kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze.

Polskie studio The Farm 51 obwieściło, że jego najnowsze dzieło, czyli survival horror z otwartym światem zatytułowany Chernobylite, doczeka się zbiórki funduszy w serwisie Kickstarter. Poza tym deweloperzy opublikowali pierwszy materiał wideo prezentujący fragmenty rozgrywki oraz poinformowali, że uczestnicy bostońskiego PAX East (które odbędzie się w w dniach 28-31 marca) będą mogli sprawdzić ten tytuł organoleptycznie. Rzućmy więc okiem na wyżej wspomniany teaser i sprawdźmy, co o powodach, dla których autorzy muszą skorzystać z crowdfundingu, ma do powiedzenia prezes studia – Wojciech Pazdur.

Jak mówi Pazdur, jego zespół musiał wprowadzić pewne zmiany w projekcie gry, które obejmują przede wszystkim powiększenie świata przedstawionego oraz dodatkowe mechaniki. Wszystko to w odpowiedzi na oczekiwania graczy, którzy „liczą na to, że Chernobylite pozwoli im na dogłębną eksplorację zniszczonego czarnobylskiego reaktora jądrowego oraz widmowego miasta Prypeci”. By jednak tego dokonać, twórcy muszą odbyć kolejne podróże do Strefy Wykluczenia, co oczywiście pociąga za sobą dodatkowe koszty. Kampania na Kickstarterze oznacza dla deweloperów możliwość zdobycia koniecznych funduszy, a dla graczy „szansę na złożenie przedpremierowego zamówienia” oraz otrzymania rozmaitych gadżetów. Obecnie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się zbiórka pieniędzy, choć wygląda na to, że wystartuje ona w najbliższym czasie.

Strefa Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej to klimatyczne, ale też nieco straszne miejsce. - Pierwszy gameplay teaser Chernobylite. Gra trafi na Kickstartera - wiadomość - 2019-03-22
Strefa Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej to klimatyczne, ale też nieco straszne miejsce.

Przypomnijmy, że o tym, iż studio The Farm 51 pracuje nad grą Chernobylite, wiemy od kwietnia 2018 roku. Na konkrety dotyczące tego tytułu musieliśmy jednak poczekać aż do lutego; niedługo później autorzy podzielili się wymaganiami sprzętowymi swojego dzieła oraz poinformowali, że jego premiery możemy się spodziewać jesienią (według informacji dostępnych na Steamie pozycja otrzyma w Polsce kinową lokalizację). Z uwagi na fakt, że projekt zostanie przebudowany, można jednak gdybać, iż twórcy będą potrzebować dodatkowego czasu.

Jako ciekawostkę należy dodać, że krótko po zapowiedzi gry Chernobylite studio GSC Game World zdradziło, iż pracuje nad drugą odsłoną cyklu S.T.A.L.K.E.R. W lutym natomiast ukraiński zespół przypomniał o sobie, publikując tajemniczy obrazek. Jak zatem widać, w przyszłości możemy być świadkami ciekawej rywalizacji pomiędzy tymi dwiema produkcjami.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Chernobylite