Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2018, 09:06

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano grę STALKER 2

Nadchodzi S.T.A.L.K.E.R. 2 - szef studia GSC Game World ogłosił, że znów trwają prace nad kolejną odsłoną popularnej postapokaliptycznej marki. Premiera nastąpi za trzy lata.

Na grę poczekamy do 2021 roku. - Zapowiedziano grę STALKER 2 - wiadomość - 2018-05-16
Na grę poczekamy do 2021 roku.

Właściciel studia GSC Game World, Siergiej Grigorowicz, ujawnił na swoim profilu facebookowym, że trwają prace nad grą S.T.A.L.K.E.R. 2, czyli kontynuacją popularnego cyklu postapokaliptycznych FPS-ów. Udostępnione na razie informacje są wyjątkowo skromne. Poza tytułem poznaliśmy jedynie planowaną datę premiery, którą ustalono na 2021 rok. Nie wiemy nawet, na jakie platformy zmierza ten tytuł, choć biorąc pod uwagę historię marki, przynajmniej wydanie na PC wydaje się pewne.

Pojawiły się także spekulacje, że gra powstaje na silniku Unreal Engine. Informacje o istnieniu projektu jako pierwszy ujawnił bowiem na Twitterze Siergiej Galjonkin. Jest on głównie znany jako twórca serwisu SteamSpy, ale na stałe pracuje w firmie Epic Games. Komentując sprawę S.T.A.L.K.E.R. 2 napisał do jednego z fanów, aby zgadł, jaki silnik wykorzysta ta produkcja. Oczywiście to żadne potwierdzenie i równie dobrze może okazać się, że autorzy ponownie postawią na własną technologię.

Od premiery S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat minęło dziewięć lat. - Zapowiedziano grę STALKER 2 - wiadomość - 2018-05-16
Od premiery S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat minęło dziewięć lat.

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, gdy GSC Game World zapowiada ten projekt. S.T.A.L.K.E.R. 2 początkowo ujawniono w 2010 roku, ale po wielu perturbacjach prace nad grą zostały zawieszone dwa lata później. Od tego czasu minęło sześć lat, więc twórcy najpewniej rozpoczęli deweloping od nowa, zamiast próbować dokończyć wcześniejszą wersję produkcji.

Potem pojawiały się plotki, że prawa do serii zostały przejęte przez takie firmy jak Bethesda, czy BitComposer Games, ale te doniesienia zawsze okazywały się nieprawdziwe. W 2014 roku studio GSC Game World powróciło do tworzenia gier, czego owocem była wydana dwa lata później strategia Cossacks 3.

Zapowiedź gry S.T.A.L.K.E.R. 2 cieszy. Od premiery ostatniej odsłony cyklu, czyli S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat, minęło dziewięć lat, ale do dzisiaj żadnej innej produkcji nie udało się zapełnić niszy po tej marce. Fani zakasali więc rękawy i opracowali wiele modyfikacji, z których największa, czyli S.T.A.L.K.E.R.: Lost Alpha, jest w praktyce nową nieoficjalną grą z serii. Zapotrzebowanie na oficjalną kontynuację jest więc duże.

  1. Oficjalna strona gry

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej