Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 lutego 2019, 11:00

autor: Serek

GSC Game World teasuje STALKER-a 2

S.T.A.L.K.E.R. jest serią już niemal legendarną. GSC Game World przypomina o tym, że pracuje nad drugą pełnoprawną częścią marki. Robi to w sposób tajemniczy - publikując na Twitterze post z w połowie rozwiązaną zagadką. Co to może oznaczać?

Czy w 2021 roku powrócimy do Zony? A może wcześniej? - GSC Game World teasuje STALKERA 2 - wiadomość - 2019-02-07
Czy w 2021 roku powrócimy do Zony? A może wcześniej?

Studio GSC Game World zaczyna podgrzewać atmosferę w związku z grą S.T.A.L.K.E.R. 2. Na Twitterze firmy pojawił się tajemniczy post z obrazkiem, na którym możemy zobaczyć liczbę 35. Co więcej, wpis głosi, że ta zagadka została już częściowo rozwikłana. Co kryje się za enigmatyczną wiadomością? Jaką informacją chcą się podzielić twórcy? Tego wciąż nie wiemy. Możemy jednak przypuszczać, że studio wzięło przykład chociażby z naszego rodzimego CD Projektu i stopniowo podgrzewa atmosferę wokół tytułu.

Co się kryje za 2.0.2.1?

Pierwsza część szyfru została rozwiązana - to 35.

Może to Wam pomoże w przyszłości.

Chociaż nie znamy rozwiązania całej zagadki, to gracze już zaczęli podrzucać swoje pomysły. Ciekawą propozycją jest proste działanie matematyczne: 2021 (data widniejąca przy zapowiedzi gry) - 1986 (rok wybuchu reaktora jądrowego w Czarnobylu) = 35. Potwierdzałoby to, że tytuł ukaże się w 35. rocznicę katastrofy, czyli właśnie w 2021 roku. Kto wie, może 2.0.2.1. oznacza co innego i gra zadebiutuje wcześniej?

Od pojawienia się ostatniej części serii - Zewu Prypeci - minęło już prawie 10 lat. Duch gry wciąż jest żywy dzięki fanom, którzy z łezką w oku wspominają samotne wędrówki po Zonie i pomstują do nieba za zamknięte lokacje w dwóch pierwszych częściach cyklu Metro. Przypomnijmy również, że S.T.A.L.K.E.R. 2 po raz pierwszy został zapowiedziany w 2010 roku. Ostatecznie wszystkie plany popsuła wieść o zamknięciu studia GSC Game World. Czy tym razem uda się doprowadzić produkcję do premiery? Tylko nie proście o to Spełniacza Życzeń.

  1. Oficjalna strona internetowa gry S.T.A.L.K.E.R. 2
  2. S.T.A.L.K.E.R. 2 - jak może wyglądać powrót do Zony
  3. S.T.A.L.K.E.R. 2 jest jeszcze na wczesnym etapie produkcji