Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 grudnia 2004, 10:03

autor: Elrond

Constantine na ekranach komputerów

Obraz kinowy Constantine, oparty na komiksie Hellblazer, z Keanu Reeves'em w roli głównej zadebiutuje na dużym ekranie w lutym przyszłego roku ( u nas w marcu). A tymczasem firma SCi poinformowała, iż pracuje nad grą komputerową wzorowaną na wspomnianym filmie, w której głównej postaci głosu i wizerunku również udzieli Keanu. Wydanie gry planowane jest równolegle z filmem, czyli w lutym 2005.

Obraz kinowy Constantine, oparty na komiksie Hellblazer, z Keanu Reeves'em w roli głównej zadebiutuje na dużym ekranie w lutym przyszłego roku ( u nas w marcu). A tymczasem firma SCi poinformowała, iż pracuje nad grą komputerową wzorowaną na wspomnianym filmie, w której głównej postaci głosu i wizerunku również udzieli Keanu. Wydanie gry planowane jest równolegle z filmem, czyli w lutym 2005 na PS2 oraz Xbox.

W Constantine gracze wcielą się w postać tytułowego Johna Constantine, notorycznego palacza, okultysty-detektywa, który zawarł pakt z diabłem aby pokonać raka płuc. Podobnie jak w filmie, tak i w grze, Constantine wraz z policyjnym detektywem, Angelą Dodson próbują rozwikłać sprawę tajemniczego samobójstwa bliźniaczej siostry policjantki. Śledztwo prowadzi ich przez świat realny oraz piekło, świat aniołów i demonów, który istnieje wokół nas.

Jak poinformowali przedstawiciele SCi, w grze zobaczymy również postaci inne postaci z filmu: Tildę Swinton, Gavina Rossdale oraz Maxa Bakera.