Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2021, 16:00

autor: hexx0

Bohater Szklanej pułapki kolejną postacią w CoD: Warzone

Twórcy Call of Duty: Warzone zdradzili, że kolejną postacią jaka trafi do gry, będzie John McClane, bohater filmów z serii Szklana pułapka.

Wpis zamieszczony na Twitterze przez twórców Call of Duty: Warzone sugeruje, że następną po Johnie Rambo postacią, która trafi do gry, będzie John McClane – grany przez Bruce’a Willisa główny bohater filmowej serii Szklana pułapka. Nie wiadomo jeszcze, niestety, kiedy nowi protagoniści trafią do sieciowej strzelanki wydanej przez Activision.

Tweet twórców możecie zobaczyć poniżej. Na pierwszy rzut oka wygląda on co prawda jak reklama firmy czyszczącej kanały wentylacyjne, ale nie dajcie się zwieść pozorom. Jej nazwa – Nakatomi Duct Cleaning – nawiązuje bowiem do przedsiębiorstwa Nakatomi Corporation, w którym pracowała Holly, filmowa żona Johna McClane’a, grana przez Bonnie Bedelię. Co więcej, akcja pierwszego filmu z serii rozgrywała się w biurowcu Nakatomi Plaza, gdzie John przeciskał się przez kanały wentylacyjne, rozświetlając sobie drogę zapalniczką, widniejącą w logo firmy. A jeśli wciąż mało Wam dowodów, spójrzcie na slogan umieszczony w dolnej części obrazka: „Powiedz YIPPEE KI YAY kurzowi”. Brzmi dziwnie znajomo, prawda?

Znaków jest jeszcze więcej. Nakatomi Duct Cleaning ma dostarczać usługi od 1988 roku… tego samego, w którym wyszła Szklana pułapka (czy tylko mnie irytuje polski tytuł?). A jeśli wejdziecie na przygotowaną przez twórców stronę internetową nieistniejącej firmy, znajdziecie tekst reklamy nawiązujący do angielskiego tytułu produkcji (Die Hard) oraz napomknienie o promocji z okazji przyjęcia bożonarodzeniowego, które ma miejsce w czasie filmu.

Bohater Szklanej pułapki kolejną postacią w CoD: Warzone - ilustracja #1
Bruce Willis jako John McClane w Szklanej pułapce. Źródło: Twentieth Century Pictures.

Występ Johna McClane’a w Call of Duty: Warzone nie będzie growym debiutem tej postaci. Na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych podjęto bowiem kilka prób przeniesienia kinowych hitów na PC i/lub konsole, ale były to tytuły co najwyżej średnie (m.in. Die Hard, Die Hard 2: Die Harder, Die Hard Trilogy 2: Viva Las Vegas, Die Hard: Vendetta czy Die Hard: Nakatomi Plaza). Miejmy więc nadzieję, że crossover wypadnie lepiej niż samodzielne produkcje… a McClane dostanie do dyspozycji jakąś potężniejszą broń niż znany z filmu mały pistolet.

Twórcy Call of Duty: Warzone najwyraźniej mają zamiar wprowadzić do gry kilka postaci z popkultury lat osiemdziesiątych, w których od niedawna toczy się akcja ich sieciowej strzelanki. Możemy tylko zgadywać, kto będzie następny. Ja stawiam na któregoś z bohaterów granych przez Chucka Norrisa, a Wy?